Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Siz Hala Çocuk musunuz ile İlgili Deneme Söyleşi
Ödev Soruları

Siz Hala Çocuk musunuz ile İlgili Deneme Söyleşi

Sponsorlu Bağlantılar


Siz Hala Çocuk musunuz ile İlgili Deneme Söyleşi

Siz de mi hiç büyümüyorsunuz?  Hep çocuk kalan ama hayatın yorgunluğu, dertleri karşısında bir türlü olgunlaşmayanlardan… Oysa hayat çoktan zor bir duruma geldi bile. İnsan dertleriyle yüzleşmek için büymeli. Yoksa hep yenilir. Hatta gördüğü en küçük sorunu bile çözemez. O yüzden insanlar artık en azından kafa olarak büyükler gibi davranabilmeli, önemli karar alabilecek çağa gelmiş olmalıdır. Yoksa hayat karşısında hep zor durumlarda kalabilir.

Kim ister ki böyle bir durumu? İnsan düşünce olarak çocuk kalamaz, kalmamalı. Bazen çocuk kalmak iyidir. İçinizdeki oyun oynamayı savunan afacan çocuk ölmemeli ama yine de her zaman orda takılıp kalmamalısınız. Evet çocuk kalmayı herkes ister, saflıkla, oyunla büyümeyi, hep çevrenizde sizinle ilgilenen birisinin olmasını. Ama gerçek hayat ne yazık ki bu kadar basit olmuyor. O yüzden bir sorun kendinize siz hala çocuk kalanlardan mısınız?

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir