Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Telaffuz ve Tonlama Ne Demek

Jules Verne'nin Yazdığı Romanlar ve İlham Kaynağı Olduğu Buluşlar

Ana Sayfa / Sorularınız / Sizce 30 yıl Sonra Telefonlar Nasıl Olur
Ödev Soruları

Sizce 30 yıl Sonra Telefonlar Nasıl Olur

Sponsorlu Bağlantılar


Sizce 30 yıl Sonra Telefonlar Nasıl Olur

Sizce 30 yıl Sonra Telefonlar Nasıl Olacak

Sizce 30 yıl Sonra Telefonlar Nasıl Olur Konusuyla İlgili Konuşma

Telefonlar şu an iletişimde en çok kullandığımız teknolojik aletlerden biri. Hatta şu an bu ödevi telefonunuza bakarak, telefonunuzdan yardım alarak yapıyorsunuz 🙂 Peki 30 yıl sonra yani 2046 yılında telefonlar nasıl olacak? Telefonlarda ne tür gelişmeler olacak? Bu soruya cevap vermesi çok zor; çünkü değil 30 yıl sadece 4-5 yıl sonra bile telefonlarda ne tür gelişmelerin olacağını tahmin etmek güç.

Ama hayal gücümüzü biraz zorlayıp telefonların 30 yıl sonra nasıl olacağını düşünürsek… 30 yıl sonra telefonlar şu an kullandıklarımızdan çok farklı olacak. Bir kere telefonu cebimizde taşımayacağız. Çünkü telefonlar vücudumuzun bir parçası olacak. Mesela kolumuzda derimizin altında olacak. Birini aramak istediğimiz zaman bileğimizin üstünde o kişinin hologramı olacak. Ve o kişiyi duyup görebileceğiz. Sadece duyup görme değil ona dokunabileceğiz. Ve böyle bir görüşmeyi aynı anda 4-5 kişiyle yapabileceğiz.

Hayal gücümüzü zorlarsak 30 yıl sonra telefonların nasıl olabileceğiyle ilgili farkı şeylerde düşünebiliriz.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorumlar

  1. Bunu yapanların Hayal gücüleri çok zengin

  2. bencede zen gin

  3. siz ne diyonuz bu harika olmuş arkadaşlar zangin bir hayal gücü

  4. Ohh ! Süpermiş bu ya iyi ki bu siteyi yapmışlar

  5. Ramazanartar kim yaa Allah aşkına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir