Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Ailenizdeki en yaşlı bireyin adı nedir Ondan bugüne kadar ailenizle ilgili neler öğrendiniz Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Evinizde eski olduğunu bildiğiniz ne tür eşyalar var söyleyiniz

Ana Sayfa / Sorularınız / Sizce anneanneniz ile dedenizin düğünü bugünkü düğünler ile aynı mıdır neden
Ödev Soruları

Sizce anneanneniz ile dedenizin düğünü bugünkü düğünler ile aynı mıdır neden

Sponsorlu Bağlantılar


Sizce anneanneniz ile dedenizin düğünü bugünkü düğünler ile aynı mıdır neden

Değildir. Çünkü zaman değişmektedir. Eski zamanların inançları gelenekleri görenekleri ve de teknolojik imkanları değişime uğramıştır. Eskiden yapılan bir çok şey bugün yapılmamaktadır. Bunun yanında gün geçtikçe değişen beğeniler ve ihtiyaçlar da bu farklılıkta etkilidir diyebiliriz.

Faydalı Bilgi: Deyimler insana kullandığı dili en kıvrak şekilde kullanma imkânı sunar. Deyimler sayesinde bizler geçmiş zamanda toplumun yaşadıkları tecrübeleri bilme şansı buluruz. Bu deyimlerin nasıl ortaya çıktığı kimler tarafından oluşturulduğu kısaca “deyimlerin hikâyeleri” bizler için hala tam bilinen bir şey değil. Eldeki kaynaklar ölçüsünde “deyimlerin hikâyeleri” için söylenen ve geçmişte kaleme alınan kaynaklardan faydalanarak bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada “deyimlerin hikâyeleri”, o deyimin kullanım alanı, insanların o deyime yükledikleri anlam yer alacaktır. Yüzlerce deyim arasında sizler derleyeceğimiz bu hikâyeler umarım sizlere hem günlük hayatta hem de diğer alanlarda yardımcı olacaktır. Sizler de bildiğiniz, derlediğiniz “deyimlerin hikâyeleri”ni bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir