Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Sizce insanların kimi zaman anne-babalarının,arkadaşlarını şehirlerini,geçmişteki güzel günlerini özlemlelerinin temel sebebi ne olabilir
Ödev Soruları

Sizce insanların kimi zaman anne-babalarının,arkadaşlarını şehirlerini,geçmişteki güzel günlerini özlemlelerinin temel sebebi ne olabilir

Sponsorlu Bağlantılar


Sizce insanların kimi zaman anne-babalarını, arkadaşlarını şehirlerini, geçmişteki güzel günlerini özlemelerinin temel sebebi ne olabilir?

İnsanlar hep mutlu yaşayamıyorlar.. Onların en mutlu anlar bu dünyadaki en saf günleridir.Yani çocukluk günleridir. Çoğu insan hep o mutlu günlere özlem duyar. Çünkü o mutlu güzel günlerde insanların en güzel hatırları anıları ve ilkleri saklıdır.

Okula başlanılan ilk gün, ilk lunaparka gitme, ilk defa yüzme, biraz daha ilerde ilk defa aşık olma gibi unutamadıkları anlar saklıdır geçmişte.Bazen bir kardeşin doğumu, bazen öğretmenin pekiyi demesi, bazen anneye sarılmak insan işte bu gibi duygular için hep hatıralarını canlı tutar.

 Bazen ailelerini, bazen çocukluklarını, bazen şehirlerini özlemelerinin temel sebeplerinin başında bunlar gelmektedir. Unutmayalım ki insanoğlu bu hayatta doğar, yaşar ve ölür ve geride bazen acı bazen tatlı izler bırakır.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir