Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Sizce neden dua ederiz? Yaptığınız dualardan örnekler verebilir misiniz?

Sizce neden dua ederiz? Yaptığınız dualardan örnekler verebilir misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar


Sizce neden dua ederiz? Yaptığınız dualardan örnekler verebilir misiniz?

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Soru:Sizce neden dua ederiz? Yaptığınız dualardan örnekler verebilir misiniz?

  • Cevap: Allah’a yakın olmak, onun sevdiği ve razı olduğu bir kul olmak için dua ederiz. Alah’ın verdiği nimetlere şükretmek için dua ederiz. Kötülüklerden, bela ve afetlerden korunmak için dua ederiz. İyi bir insan olmak, güzel ahlak ve davranışlara sahip olmak, doğru yoldan ayrılmamak için dua ederiz. Dileklerimizi ve isteklerimizi gerçekleştirmesi için dua ederiz.

    Günlük dualardan örnekler;

    Rabb’imize hamd, Peygamberimize salat ve selam olsun. Ey Yüce Allah’ım! Bize hayat verdin. Yiyecek, içecek, bol rızık verdin. Bizi inananlardan kıldın. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete.

    “Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz!” buyuran Rabb’imiz! Kimseyi kimseye muhtaç bırakma. Hastalara sağlık, milletimize dünyada ve ahirette mutluluk ver. İnsanlığı doğru yola ilet. Dünyada barışı hâkim kıl.Şüphesiz sen, dualara karşılık verensin. Bizim de dualarımızı kabul et.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir