Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Mücadele sırasında Türkiye'nin içinde bulunduğu durumla ilgili neler söyleyebilirsiniz

Evinizin yerini, okulunuza göre nasıl tarif edersiniz açıklayınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Sizce pilotlar havada, kaptanlar denizde kaybolmadan yönlerini nasıl bulabiliyorlar? Görüşlerinizi söyleyiniz
Ödev Soruları

Sizce pilotlar havada, kaptanlar denizde kaybolmadan yönlerini nasıl bulabiliyorlar? Görüşlerinizi söyleyiniz

Sponsorlu Bağlantılar


Sizce pilotlar havada, kaptanlar denizde kaybolmadan yönlerini nasıl bulabiliyorlar? Görüşlerinizi söyleyiniz

Çünkü araçlarında yön bulmayı sağlayan aletler vardır. Bunlara radar ya da yer bulucu gibi isimler verilmektedir. Bu araçlar sayesinde uydudan yerlerini biliyorlar ve de kaybolmaktan kurtulmaktadırlar.

Faydalı Bilgi: Deyimler insana kullandığı dili en kıvrak şekilde kullanma imkânı sunar. Deyimler sayesinde bizler geçmiş zamanda toplumun yaşadıkları tecrübeleri bilme şansı buluruz. Bu deyimlerin nasıl ortaya çıktığı kimler tarafından oluşturulduğu kısaca “deyimlerin hikâyeleri” bizler için hala tam bilinen bir şey değil. Eldeki kaynaklar ölçüsünde “deyimlerin hikâyeleri” için söylenen ve geçmişte kaleme alınan kaynaklardan faydalanarak bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada “deyimlerin hikâyeleri”, o deyimin kullanım alanı, insanların o deyime yükledikleri anlam yer alacaktır. Yüzlerce deyim arasında sizler derleyeceğimiz bu hikâyeler umarım sizlere hem günlük hayatta hem de diğer alanlarda yardımcı olacaktır. Sizler de bildiğiniz, derlediğiniz “deyimlerin hikâyeleri”ni bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir