Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Yurdumuzda çok tanınan doğal anıt örneklerini Pamukkale travertenleri Nevşehir’deki peribacaları vb ve bunların nasıl oluştuğunu araştıralım

Parmak izi dışında her insanda farklı olan başka fiziksel özellikler var mıdır araştırınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Sizi arkadaşlarınızdan ayıran özellikleriniz nelerdir söyleyiniz
Ödev Soruları

Sizi arkadaşlarınızdan ayıran özellikleriniz nelerdir söyleyiniz

Sponsorlu Bağlantılar


Sizi arkadaşlarınızdan ayıran özellikleriniz nelerdir söyleyiniz

  • Hem fiziksel hem de ruhsal özelliklerimle arkadaşlarımdan ayrılırım.
  • Göz rengim, duruşum, dış görünüşüm arkadaşlarımdan farklıdır.
  • Bazı şeyleri severim bunları arkadaşlarım sevmeyebilir. Bunun yanında benim kızdığım şeylere arkadaşlarım kızmayabilir. Bu gibi farklılıklarım olabilir.

Faydalı Bilgi: Deyimler içerdikleri anlamlarla bizlere hayat hakkında önemli tecrübeler kazandırırlar. Deyimler bu yönleriyle bir dilin en zengin kaynaklarındandır. Bundan ötürü geçmiş bugün ve gelecekte kullanılan dildeki önemleri hep sabit kalacaktır. Deyimler hayat hakkında tecrübe vermelerinin yanında az sözle çok şey anlatmaları, lafı gediğine oturtmak için kullanışlı olmaları ve de ahenkli bir yapıya sahip olmaları dolayısıyla insanların hemen her gün kullandıkları kültürel birikimlerdir. Deyimleri kullanırken anlamlarını iyi bilmek gerekir. Çünkü her deyim her yerde kullanılmaz. “Deyimlerin anlamları”nı bilmek bizlere dile hâkim olmayı kazandırır. Bundan ötürü bizler “deyimlerin anlamları”nı sizlere ulaştırmak için bu çalışmayı yaptık. Umarım işinize yarar. Keyifli okumalar dileriz sizlere.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir