Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Söğütlüdeki Rüzgar Kitap Özeti Kenneth Grahame

Edebiyat severler Kenneth Grahame tarafından yazılan Söğütlüdeki Rüzgar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Kenneth Grahame Söğütlüdeki Rüzgar Kitap Özeti

Söğütlüdeki Rüzgar” 2020 yılında Artemis Yayınlarından çıkan 280 sayfalık bir kitap. “Söğütlüdeki Rüzgar” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Kenneth Grahame tarafından kaleme alınmış. “Söğütlüdeki Rüzgar Özeti”ne birlikte bakalım.

Söğütlüdeki Rüzgar Arka Kapak Yazısı

Köstebek, Su Faresi, Porsuk ve tabii ki Kurbağa! 20. Yüzyılın başlarından beri dünyanın her yerindeki çocuklar tarafından çok sevilen bu eser, dört hayvanın birbirinden eğlenceli maceralarını anlatıyor. Fare’yle karşılaştıktan sonra kendini türlü olayların içinde bulan Köstebek, bir de Porsuk ve Kurbağa’yla tanışınca aralarında sonsuz bir arkadaşlık başlıyor.

Kenneth Grahame tarafından kaleme alınan ve 1908 yılında yayımlanan bu zamansız eser, dört hayvan arkadaşın doğayla iç içe maceralarını anlatıyor. Bahar temizliği yaptığı bir sabah birden sıkılan Köstebek, süpürgesini fırlatıyor ve dolaşmaya çıkıyor. Ormanın derinliklerinde kendi kendine dolaşırken aniden onu büyüleyen bir nehirle karşılaşıyor. Bu nehrin kıyısında yaşayan Fare’yle arkadaş olunca ise tüm hayatı değişiyor ve kendini yepyeni maceraların içine buluyor. Köstebek bir de Kurbağa ve Porsuk’la tanışınca sonsuz bir arkadaşlık doğuyor. Doğanın güzelliğini, arkadaşlığın önemini ve birbirinden eğlenceli maceraları konu edinen Söğütlükteki Rüzgâr yayımlandığı günden beri birçok farklı uyarlamayla ve onlarca dile çeviriyle hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sevilen bir eser oldu.

Kenneth Grahame tarafından kaleme alınan Söğütlüdeki Rüzgar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!