Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Sol Ayağım Kitabının Özeti Kısa

Sol Ayağım Kitabının Özeti Kısa

Sponsorlu Bağlantılar


Sol Ayağım Kitabının Özeti Kısa

Hayatta sadece sol ayağınızı kullandığınızı düşünsenize… Başka hiç bir yerinizi oynatamadığınızı… Çok ama çok zor olurdu değil mi? İrlandalı yazar Christy Brown’un yazdığı Sol Ayağım kitabının kahramanı yine aynı adlı kahramanımız işte böyle bir hayat yaşıyor. Yine de hayata küsmek yerine onu çok seven annesine bağlılığı, kardeşleriyle oyun oynaması ve en önemlisi kullanabildiği tek uzvu olan sol ayağıyla yazı yazması hatta kitap çıkarması kahramanımızı bambaşka bir yere koyuyor. Bize de hayatta karşılaştığımız her türlü zorlukla mücadele azmi veriyor.

“Sol Ayağım” kitabından küçük bir bölüm

********************

“A” HARFİ

5 Haziran 1932’de Rotunda Hastanesi’nde doğmuşum. Ben­den önce dokuz, benden sonra ise on iki çocuk vardı, yani ben ortanca gruptan biriydim. Toplam yirmi iki çocuğun on yedisi yaşadı, dördü bebekken öldü. On üç çocuk halen aile­nin devamını sağlıyor.

Bana anlatıldığı kadarıyla, zor bir doğum olmuş be­nimki. Neredeyse hem anne hem de oğlu ölüyormuş. Akra­balardan oluşan bir ordu kapının önüne dizilmiş, sabahın ilk saatlerine kadar haber beklemiş ve her şeyin yoluna girmesi için dua etmişler.

Doğumdan sonra annemi, iyileşsin diye birkaç hafta­lığına eve göndermişler. Bu arada beni hastanede tutmuşlar. Annem yeterince iyileşip beni kiliseye götürünceye kadar, orada vaftiz edilmeden isimsiz olarak kalmışım.

Benimle ilgili bir sorun olduğunu ilk gören annemmiş.

********************

0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir