Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Son Yolculuk Kitap Özeti Berker Okan

Edebiyat severler Berker Okan‘ ın yazmış olduğu Son Yolculuk kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Berker Okan Son Yolculuk Kitap Özeti

Son Yolculuk” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 200 sayfalık bir kitap. “Son Yolculuk” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Berker Okan tarafından kaleme alınmış. “Son Yolculuk Özeti”ne baktığımızda ise intikam ve hırsın, iyinin ve kötünün, siyah ve beyazın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…yine dilinin döndüğünde şikâyetini anlattı, önceki doktorun söz­lerini de oğlunun yardımıyla aktardı. Mustafa sözlerinin arasında adı geçen raporu zarfıyla birlikte uzattı doktora. Doktor görüntü­leme merkezinin ismine bakıp anlık bir memnuniyetsizlik belirtisi verdi dudaklarıyla. Ardından meslektaşının yazmış olduğu raporu okudu. Raporlanan bulguların mahiyetini görmek için CD’yi bilgi­sayara taktı. Yanakları çenesinden taşan, gıdık yerinde çiftleşmeye hazırlanan kurbağalar gibi bir torba taşıyan doktor görüntüleme ci­hazından aldığı kesit görüntülerini farenin tekerleğini bir aşağı bir yukarı hareket ettirerek izledi. Telleri grinin tonlarında ve her biri çıktığı doğrultuda uzamış yirmi günlük top sakalını sıvazladı önce. Mustafa artık bu durumu ezberlemişti. Hangi doktor konuşmakta zorlansa sakallarını karıştırarak sözcük seçiyordu. Bir kadın dok­tora denk gelsek ne yapacak kim bilir diye düşündü. Hipermetrop doktor, durumdan iyice emin olduktan sonra sandalyesi marife­tiyle hastalarına doğru döndü. Gözlüğünü kenarlarını kapatmadan önündeki kahverengi sümeni üzerine fırlatır gibi attı. Buz mavisi gözlerinin üzerindeki bazı kılları gereğinden fazla uzamış kaşların birini dalgalandırıp diğerini çattı. Şimdi yüzünde çok babacan bir ifade vardı. Sesine özenli bir ciddiyet “Bu hale gelene kadar nerede kaldınız?” diye sordu. Durumun vahametini ortaya koyan bu cümleye cevaben çıt çıkmadı. Gözlerini bir tur daha ikisinin

üzerinde gezdirdi. Bazı soruların cevabı yoktur. Bu soru da unlar­dandı. Yeteri kadar beklediğini düşünen doktor devam etti:

“Durum çok ciddi Ayşe Hanım. Zaman kaybetmemeniz ge­rekiyor. Hastanede kalırsanız eğer işleyiş çok yavaş olacak. Dev­let hastanelerini biliyorsunuz; basit bir randevu için bile günler sonrasına sıra verebiliyor. Eğer maddi olanağınız var ise size bir arkadaşımın muayenehanesine gitmenizi tavsiye! edeceğim. Has­tanemizin doktorudur. Kendisi profesör ve branşında duayendir.”

Berker Okan’ ın kaleme aldığı Son Yolculuk tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close