Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Sonbahar Mevsiminde Okumanız Gereken 3 Kitap

“Sonbahar Mevsiminde Okumanız Gereken 3 Kitap” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Sonbahar Mevsiminde Okumanız Gereken 3 Kitap

Her kitap özel ve güzeldir. Herhangi bir zaman diliminde, herhangi bir yerde okunabilen ama bazı zamanlarda farklı hissettiren kitaplar vardır. İçerisinde bulundurduğu dünyadan mı, verdiği histen mi, yoksa sadece biz öyle düşünmek istediğimiz için mi bilinmez, her kitabın okunması için “doğru” bir zaman vardır.

Bu yazımızda Eylül ayının başlangıcına uygun olması için sonbahar mevsiminde okumanız gereken 3 farklı kitaptan bahsedeceğiz. Sonbaharın melankolik havasına uygun kitaplar bulmak hiç kolay olmadığı gibi, kapalı havalarda kendimizi eve kapattığımızda okumak için oldukça fazla vaktimiz olacak.

Simyacı – Paulo Coelho

İspanya’da çobanlık yapan Santiago’nun kendi hazinesini arama yolculuğunu baz alan bu hikayede, ana karakterimiz daima bir seyahat halinde. İspanya’dan yola çıktığı seyahatini Mısır piramitlerinde sonlandırıyor ve tek amacı kendine ait bir hazine bulmak. Dünya çapınca rekor satan Simyacı kitabı, öğüt veren bir tarzla yazılmış ve okuyan insanları bir şekilde içine çekmeyi başarmıştır. Santiago’nun düşüncelerinden bir parçasını bile kendinize katabildiğiniz takdirde bu hikayeye kapılacak ve onunla birlikte hazinenizi aramaya başlayacaksınız.

Üç Köşeli Dünya – Natsume Soseki

Havaların soğuduğu ve havanın karanlık bir hisse büründüğü bu dönemde, herkes biraz şehir hayatından kaçmak istiyor. Üç Köşeli Dünya, şehir hayatından sıkılıp kendini dağlara atan bir sanatçının arayış hikayesini anlatmaktadır. Özellikle sonbahar mevsiminin üzerimize bastırdığı bu boğucu havanın verdiği hislerle kendimizle yüzleşme konusunda ısrarcı zamanlar geçiririz. Sanatçımızın arayışında kendimize ait bir şeyleri bulmasak bile kendimizle kolayca eşleştirebileceğimiz bu hikaye bizim dağlara kaçış rotamız rolünü alacak.

Kelebek Zihinli Çocuk – Victoria Williamson

Kelebek Zihinli Çocuk, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile savaşan Jamie’nin hikayesini bize onun sözleriyle anlatıyor. Tek dileği normal olmak olan bir çocuğun kafasının içinden geçen düşünceler ne kadar tutarlı ve dürüst olabilir bunu öğrendiğimiz bu kitapta karakterlerle empati kurmak her şeyden daha kolay bir eylem haline geliyor.

Sonbahar Mevsiminde Okumanız Gereken 3 Kitap ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!