Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Spiritüelizm Nedir

Spiritüelizm Nedir

Sponsorlu Bağlantılar


Spiritüelizm Nedir

Hayata dair, hepimizin deneyimlediği, sıradan her günkü varlığın ötesinde de bir şeyler vardır. Spiritüelizm bunun bilgisidir. Rüyalar ise bu boyuta kolay ve güvenli bir yoldan alışmak için bize yardım ederler. Böylelikle bir öğrenme süreci olarak rüyaların anlamını kavrayabiliriz. Bir çocuk fiziksel olarak nasıl büyüyorsa bizim de, çocuğun büyümesine benzemese de belli süreçlerden geçip spiritüel olarak büyümemiz gerekir. Öncelikle, içinde bulunduğumuz çevredeki varlığımıza dair bir bilinç geliştirmemiz gerekir. Nasıl olmak istiyorsak öyle bir imaj geliştiririz. Daha sonra çevremizdeki diğer insanlarla bağ kurmayı öğrenir ve kendimizi ve diğer insanları bir duygu etrafında anlamaya başlarız.

Kendi duygularımızı nasıl ele alacağımızı ama her şeyden önce nasıl anlayacağımızı, anlamlı bir varoluşumuz olmasını istiyorsak, daha büyük bir dünyaya ait olduğumuzu, kendi sorumluluğumuzu alabileceğimizi ve bir şeyler ters gittiğinde başkalarını suçlamamayı, hayatımızda ne olursa olsun sükûnetle kabul etmeyi öğreniriz.
Bunu bir kere yapabildiğimiz zaman, potansiyelimizin ne olduğunun da farkına varırız. Dünya var olmak için heyecan verici bir yere dönüşür ve kendimizi nasıl gördüğümüze ilişkin ilk baştaki fikriyatımızı düzelterek daha iyi, daha güzel bir tasavvur geliştirebiliriz. Kendimizi ifade etme şeklimiz gelişir, daha açık sözlü ve dürüst olabiliriz. Daha büyük bir bütünün parçası olduğumuzu fark etmemizle beraber, kendi adımıza daha iyi, daha bütünlüklü bir hayat sürme sorumluluğunu almaya başlayabilir ve sonunda bu şekilde daha güzel ve daha istikrarlı bir gelecek kurabileceğimizi kabul edebiliriz.

Şöyle de açıklayabiliriz. Eğer fiziksel, sıradan her günkü hayat, köprünün bir tarafında ve spiritüel farkındalığımız, sıradışı hayatımız diğer taraftaysa, üzerinde çalışabileceğimiz bir imgemiz vardır. Köprü zihindir ve köprünün tam ortasında, elinde hem bizim için hem de bize dair bilgilerin olduğu bir dosya tutan bir sınır muhafızı vardır, işte bu sınır muhafızı rüya görmenin kendisidir.

Olabilecek hayali diyalog ve eyleme bir örnek: ilk olarak eldeki dosya, kontrol noktasında bir şey bırakmak isteyip istemediğinizi anlamak için gözden geçirilir. Anlaşılması gereken kötü bir deneyim? işte bu onu çözmeniz için gereken bilgi. Hayatınızın bir dönemini mi keşfetmek istiyorsunuz? işte ihtiyacınız olan bilgi. Ekte bir harita var, içindeki bazı bilgiler sizi korumak için şifreyle yazılmış ama kısa zamanda anlaşılabilir olacak. Karşılaşmanız muhtemel zorluklar mı? Doğru zamanda ihtiyacınız olan doğru bilgiyi alacaksınız.
Başlangıç olarak ziyaretinizi kısa tutun çünkü evde bekleyen görevleriniz var ama ne zaman isterseniz buyurun gelin. Zamanla, burasının daha eğlenceli ve daha enerjik olduğunu fark ettikçe daha çok kalmak isteyeceksiniz, istediğiniz zaman gelip gitmekte özgürsünüz. Artık korkutucu değil hiçbir şey, köprünün iki yanını birleştirmekle işe başlayabilirsiniz çünkü sonuç olarak zaten bir ve bilgiyi paylaşmamız gerekiyor, Öğrendiklerinizi yanınıza alın, diğer insanların da öğrenmesine yardım edin. Bu bilgiye sahip olmak bir şekilde hayatı kolaylaştırır. Kısa zamanda hayatınızda istediğiniz değişiklikleri yapmak için bir fırsat olacak ve ihtiyacınız olan bilgi ellerinizde bulunacak. Şimdi nereden geldiğinizi biliyorsunuz, orada nasıl bir potansiyel olduğu da size gösterilecek. Şimdi yola devam edebilirsiniz. Geleceğinizin tadını çıkarın, onu hak ettiniz. Ah! Bu arada, işte rehber kitabınız! Kendi dosyanızın sorumluluğunu alabilirsiniz artık.

Bu kitap kendi “hayat dosyanızı” okumanız ve anlayabilmeniz için sizin şifreli haritanızdır. Onu bilgelikle kullanın, çok işinize yarayacak.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir