Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Şüphe Kitap Özeti B. A. Paris

Edebiyat severler B. A. Paris‘in yazmış olduğu Şüphe kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

B. A. Paris Şüphe Kitap Özeti

Şüphe” 2019 yılında Doğan Kitaptan çıkan 352 sayfalık bir kitap. “Şüphe” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan B. A. Paris tarafından kaleme alınmış. “Şüphe Özeti”ne baktığımızda ise Cass Anderson, sağanak yüzünden bir an önce evine ulaşmak için kısa ama tehlikeli orman yolunu ve yaşadığı enteresan olayların anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

…yaptığım takdirde, kadının iyi olduğundan emin olmadan çe­kip gitmemden ötürü dehşete düşeceğini, bununla da kalma­yıp, yalan söylediğimi anlayacağını fark ediyorum; biraz önce ona, dün akşam o yolu kullanmadığımı söyledim çünkü.

Başımı iki yana sallıyorum. Perişan bir halde, “Önemli de­ğil” diyorum.

“Önemli olduğu gün gibi ortada ama… Cass, anlat bana.” ‘Tapamam.”

“Neden?”

Kâğıt mendili parmaklarımın arasına alıp eziyorum. “Çün­kü utanıyorum.”

“Utanıyor musun?”

“Evet.”

“Neden utanıyorsun?” Rachel cevap vermediğimi görünce öfkeyle içini çekiyor. “Haydi, ama Cass, anlat bana! O kadar da kötü olamaz!” Sabırsızlığı beni daha da geriyor; ona anla­tabileceğim, inanabileceği bir şeyler bulmaya çalışıyorum.

“Susie tamamen aklımdan çıkmış” deyiveriyorum; kadının ölümüyle kıyaslandığında son derece sıradan kalan bir olayı kullanmış olmaktan ötürü kendimden nefret ediyorum. “Ona bir şey almam gerektiğini tamamen unuttum.”

Rachel’m kaşları çatılıyor. “Ne demek unuttumT “Hatırlayamıyorum, hepsi bu. Ona ne hediye alacağımıza karar verdiğimizi hatırlamıyorum.”

Rachel şaşkın bir ifadeyle bakıyor yüzüme. “Ama bu se­nin fikrindi! Stephen’m Susie’yi Venedik’e götüreceğini ve ona hafif bir bavul almamız gerektiğini söylemiştin. Işyeri- min yakınındaki bardaydık hatta” diye ekliyor, hatırlamama yardımcı olmak istiyormuşçasma.

Sözleri benim için hiçbir şey ifade etmese de rahatlamış gibi yapıyorum. “Tabii ya! Şimdi hatırladım; Tanrım, ne ka­dar aptalım! Ben de parfüm ya da ona benzer bir şeye karar verdik sanıyordum.”

B. A. Paris’ in kaleme aldığı Şüphe tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close