Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Taş Olsa Çatlar Kitap Özeti Mark Freeman

Edebiyat severler Mark Freeman‘ın yazmış olduğu Taş Olsa Çatlar kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Mark Freeman Taş Olsa Çatlar Kitap Özeti

Taş Olsa Çatlar” 2019 yılında Mark Freeman Yayınlarından çıkan 304 sayfalık bir kitap. “Taş Olsa Çatlar” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Mark Freeman tarafından kaleme alınmış. “Taş Olsa Çatlar Özeti”ne baktığımızda ise Fiziksel form gibi zihinsel kondisyonun da zaman içinde, belirli tekniklerle güçlendirilebileceğine dair eğlenceli çizimleri ve egzersizleriyle pozitif bir rehber olduğunu görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Oturup beklemeye başladım, bir süre sonra hoca geldi. Sınıfa girdiği gibi de derhal sınav kâğıtlarını dağıtmaya başladı.

Bu dersin hocası, öğrenciler daha önemli derslerin (ki bu­rası tartışılır) sınavlarına daha rahat odaklanabilsin diye sınav haftasından önce sınıf içi bir sınav yapmayı teklif edecek tür­den bir eğitimciydi. Ne ince hoca! Ne çalışkan şiir öğrencileri! Fakat yüce Tanrım, bu sınavı kurnazlıkla atlatmam mümkün değildi, çünkü şiirlerin hiçbirini okumamıştım! Hanshanımla Li Yumu ayırt bile edemezdim. Bunların bilmediğim şeyler olduğunu bile bilmiyordum.

Dersin içeriğini oluşturan şiirlerden herhangi birini oku­muş olsaydım, eminim ki o an hislerimi ifade edecek birkaç mısra mırıldam verirdim. Ama şiirleri okumadığım için elim­de sadece kaburgalarımı kafesinden kurtulmaya çalışan vahşi bir hayvan gibi zorlayarak güm güm atan kalbimin şairane paniği vardı. Bedenimdeki endişe duygusu normalde diyelim ki 100 birimse, bir saniyede 100 trilyona fırlamıştı. Yüzüm de muhtemelen kırmızının inanılmaz bir tonuna bürünmüştür. Hocaya ne söylediğimi hatırlamıyorum; muhtemelen fena olduğumu söylemişimdir ki o an için yalan da değildi bu. Hoca sınıftan ayrılmama ve sınava daha sonra girmeme izin verdi. Her nasılsa verdim dersi. Buradan o muhteşem hocaya şunu söylemek istiyorum:

Takip eden süreçtlaok stres çektim ki çok normaldi bu. Çünkü hoşuma gitmeyen şu tarz hislerden kaçınmak için aylarca yığınla kompülsiyona başvurmuştum: Zorluk, sıkıntı ve sonra sonra sınav yaklaştıkça endişe.

Acı, kaçınma kompülsiyonlarının en doğal getirilerindendir. Vücudunuzu ısıra||bir canavar varsa canınızın yanma­sından daha doğal ne olabilir? Sizi endişeye salan şeylerden kaçınmaya çalıştıkça daha çok endişelenmeniz de son derece

Mark Freeman’ ın kaleme aldığı Taş Olsa Çatlar tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close