Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Taşıtlar İnsan Hayatına Ne Gibi Kolaylıklar Sağlamıştır
Ödev Soruları

Taşıtlar İnsan Hayatına Ne Gibi Kolaylıklar Sağlamıştır

Sponsorlu Bağlantılar


Taşıtlar İnsan Hayatına Ne Gibi Kolaylıklar Sağlamıştır

İnsanoğlu taşıtları yüzyıllardan beri kullanmıştır. İnsanoğlunun bir yerden başka bir yere gitmesi için taşıtlar çok önemli bir yere sahiptir.

Eğer taşıtlar olmasaydı insanlar bir yerden başka bir yere giderken çok fazla zaman kaybedecekti. Taşıtlar zamandan büyük bir kazanç sağlamıştır.

Günümüzde taşıtlar çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Eskiden bir yerden başka bir yere giderken bugünkü kadar zaman geçirmiyorduk. İleri ki yıllarda teknoloji daha da fazla gelişecek ve taşıtlar insanların hayatlarına daha da çok kolaylıklar sağlayacaktır.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir