Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Tavuklar yem ile kuzular ot ile aslanlar ise etle beslenir bu canlıların beslenme farklılıklarını nasıl açıklarız
Ödev Soruları

Tavuklar yem ile kuzular ot ile aslanlar ise etle beslenir bu canlıların beslenme farklılıklarını nasıl açıklarız

Sponsorlu Bağlantılar


Tavuklar yem ile kuzular ot ile aslanlar ise etle beslenir bu canlıların beslenme farklılıklarını nasıl açıklarız

Çünkü her canlının farklı metabolizması vardır. Farklı besinlere ihtiyaç duyar.Midenin ve vücudun sindirim sistemleri farklı olduğu için canlılarda farklı şekilde beslenmek zorundadır. Bu da farklı besin kaynaklarının ve hayvanların farklı şekilde beslenmesinin sebebidir.

Faydalı Bilgi: Deyimler içerdikleri anlamlarla bizlere hayat hakkında önemli tecrübeler kazandırırlar. Deyimler bu yönleriyle bir dilin en zengin kaynaklarındandır. Bundan ötürü geçmiş bugün ve gelecekte kullanılan dildeki önemleri hep sabit kalacaktır. Deyimler hayat hakkında tecrübe vermelerinin yanında az sözle çok şey anlatmaları, lafı gediğine oturtmak için kullanışlı olmaları ve de ahenkli bir yapıya sahip olmaları dolayısıyla insanların hemen her gün kullandıkları kültürel birikimlerdir. Deyimleri kullanırken anlamlarını iyi bilmek gerekir. Çünkü her deyim her yerde kullanılmaz. “Deyimlerin anlamları”nı bilmek bizlere dile hâkim olmayı kazandırır. Bundan ötürü bizler “deyimlerin anlamları”nı sizlere ulaştırmak için bu çalışmayı yaptık. Umarım işinize yarar. Keyifli okumalar dileriz sizlere.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Dersime çok yardımcı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir