Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Tek Yalnız Ben Değilim Kitap Özeti Jean Louis Fournier

Edebiyat severler Jean Louis Fournier tarafından yazılan Tek Yalnız Ben Değilim kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Jean Louis Fournier Tek Yalnız Ben Değilim Kitap Özeti

Tek Yalnız Ben Değilim” 2021 yılında Yapı Kredi Yayınlarından çıkan 152 sayfalık bir kitap. “Tek Yalnız Ben Değilim” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Jean Louis Fournier tarafından kaleme alınmış. “Tek Yalnız Ben Değilim Özeti”ne birlikte bakalım.

Tek Yalnız Ben Değilim Arka Kapak Yazısı

Tek Yalnız Ben Değilim Jean-Louis Fournier’nin en melankolik, en hüzünlü ve belki de en vurucu anlatılarından biri.

“Yalnız olmaktan bıktım artık, bıktım her geçen gün daha yalnız, daha yaşlı, daha çirkin olmaktan. Bunların başıma geleceğini bilseydim hiç yaşlanmazdım.
Yazın en sıcak günleri, boğuluyorum sıcaktan, hükümetin yaptığı sert uyarılara rağmen yakınlarım –artık yakınım değil de uzaktan tanıdıklarım oldular– arayıp yeterli miktarda su içip içmediğimi sormuyorlar.
Herkes beni terk etti, on yıl önce karım Sylvie, kısa bir süre önce de küçük kedim Salomé, bir başka deyişle hayatımı sürdürmeme yardımcı olan herkes beni terk etti.
Evim artık benim için fazla büyük ve karşı komşularımın panjurları da sürekli kapalı.”

Fournier, kara mizahı kaleminden eksik etmeden, mağazada unutulup annesini bekleyen bir çocuğun huzursuz masumiyetiyle anlatıyor yalnızlığını.

Jean Louis Fournier tarafından kaleme alınan Tek Yalnız Ben Değilim tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
3
1
0
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!