Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Teknolojik Gelişmelerle İletişim Araçlarına Yapılan Yenilikler Nelerdir
Ödev Soruları

Teknolojik Gelişmelerle İletişim Araçlarına Yapılan Yenilikler Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar


Teknolojik Gelişmelerle İletişim Araçlarına Yapılan Yenilikler Nelerdir

Eskiden hatırlarım da telefon kulübelerinin önünde sıra olurdu. Bu sıralar bazen o kadar uzun olurdu ki bir ucu görünmezdi. Daha sonra zamanla teknoloji gelişti. Artık herkesin bir telefonu var. Bu telefon sayesinde artık kimse soğuk kış günlerinde dışarıya çıkıp telefonla konuşmak için soğuğun altında titremiyor.

Bunun dışında teknoloji o kadar ilerledi ki eskiden ülkede olan biteni ancak bir kaç gün önce öğrenirken insanlar şimdi internet üzerinden olay anında bile izleyebilmekte haberdar olabilmektedirler. Yine bir diğer gelişme de insanların net ortamında karşılıklı yüz yüze görüşebilme imkanı bulmalarıdır. Sonuç olarak teknolojinin iletişim araçlarını çok daha iyi bir duruma getirdiğini gelecekte de daha iyiye götüreceğini söyleyebiliriz.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir