Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Yüce Allaha Ve Peygamberimize Karsı Edepli Olmanın Önemli Konusunda Bilgi

5. Sınıf Cem Yayınları Bir Kuşun Resmini Yapmak İçin Etkinlik Soruları ve Cevapları

Ana Sayfa / Sorularınız / Toplumda Her Meslek Önemlidir Ancak Öğretmenlik Mesleğinin Ayrı Bir Yeri Vardır Sözünün Açıklaması
Ödev Soruları

Toplumda Her Meslek Önemlidir Ancak Öğretmenlik Mesleğinin Ayrı Bir Yeri Vardır Sözünün Açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar


Toplumda Her Meslek Önemlidir Ancak Öğretmenlik Mesleğinin Ayrı Bir Yeri Vardır Sözünün Açıklaması

Her mesleğin kendine göre zorluğu ve toplum yaşamı için önemi vardır. Ama bazı mesleklerin değeri toplum açısından diğerlerine göre daha fazladır diyebiliriz. Özellikle toplum içinde doktorların, mühendislerin avukatların ve de öğretmenlerin her zaman için ayrı bir yere konulduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu mesleklerden özellikle öğretmenlik mesleği diğerlerinden ayrılır. Çünkü öğretmenlik mesleği özveri isteyen gecesi gündüzü olmadan insanın kendisini geliştirmesini bekleyen bir meslektir. İnsanlar bir çocuğuna bakamazken öğretmenler aynı anda 25 çocukla birden ilgilenmek zorunda bile kalabiliyor. Her birini topluma faydalı bireyler yapmak için gün geliyor kendi çocuğuna verecek sevgisi bile kalamayabiliyor.Bu yüzden toplum inşasında önemli görevi olan öğretmenlik mesleğinin diğer mesleklerden ayrı bir yeri vardır diyebiliriz.

Not: Hayatımız sınavlarla geçiyor. Sınavları geçmeden ne gelecek adına planlar yapabiliyoruz ne de yaşadığımız günden bir keyif alabiliyoruz. Çünkü aklımızın bir yerinde ne yazık ki hep sınavlar var. Sınav stresi birçok kişiyi olumsuz etkilemekte hatta bazı kişilerde ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Bizler bu yükü azaltmak ve öğrencilerimizin ders ve sınavlarındaki başarılarını arttırmalarını sağlamak için “online test çöz” başlığı altında bir çok derse ait sınıf sınıf testler yayımladık. Hiçbir yerde olmayan ve orijinal olan testleri çözerek sizler de gireceğiniz sınavlara ve derslere daha iyi hazırlanabilirsiniz. Bu çalışmalar sizlerin hayatında ufak da olsa yararlar sağlayacaksa ne mutlu bize. Umarım “online test çöz” taktiği ile her sınavdan başarılı olursunuz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir