Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Şaziye Karlıklı Benli Belkız Efsane Aşkların Kadını Kitap Özeti

Zeynep Selvili Çarmıklı Pembe Fili Düşünme Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Tuba Ezici Otuzundan Sonra Kitap Özeti

Tuba Ezici Otuzundan Sonra Kitap ÖzetiTuba Ezici Otuzundan Sonra Kitap Özeti

“Otuzundan Sonra” 2018 yılında Olimpos Yayınlarından çıkan 160 sayfalık bir kitap. ” Otuzundan Sonra” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler kalemlerinden olan Tuba Ezici tarafından kaleme alınmış. ” Otuzundan Sonra Kitap Özeti”ne baktığımızda ise 30’undan sonra kadınların hayatının anlatıldığını görüyoruz.

Otuzundan Sonra kitabından küçük bir bölüm

…Adam güldü. İlk kez duymuştu böyle bir adı ve ilk kez gör­müştü böyle bir güzel. Adam dedi:

“Ben de…

Kadın gülümsedi. İlk kez duymuştu böyle bir adı ve ilk kez görmüştü böyle bir suret. Sonra hayatın getirdiklerinden bah­settiler, götürdüklerine sitem ettiler. İnsanların saçmalığından, doğanın güzelliğinden… Hiç susmadan konuştular saatlerce. Gece bitiyordu hızlıca. Birlikte uyuyamayacaklardı bu gece. Adam evliydi, kadın yalnız. Nereye gittiklerinden habersiz yü­rümeye başladılar. Ve kendilerini bir anda kadının evinde bul­dular. Sarıldılar, öpüştüler, seviştiler. Kadın muduydu, adam ise tedirgin. Kadın gülüyordu, adamın yüzünde acı belirtiler… Kadın susmuyordu, adam sessiz. Bozacaktı sessizliğini bir gün. Doğru zaman var mıydı açıklamaları için? Yoksa yaptığı düpe­düz yanlış mıydı adamın? Gece uyudu adam ama sabahı edeme­di; kadının alnından sıcak bir öpücük aldı, evinin yolunu tuttu. Eve gittiğinde karısı uyuyordu. Sanki yatağında yalnızmış gibi yastığına sarıldı adam. Düşündü sabahlara kadar, âşık olmuştu. Karısını terk mi etmeliydi? Oysa evlenmeden önce karısına da âşık olmuştu. “Bu defa başka.” dedi teselliyle, “Ayvayı yedin oğlum!” diye ekledi.

Sabah oldu, karısı uyanmadan uyandı ve kalktı yatağından. Uzun bir yürüyüşe çıktı yağmurun altında. Üşüyordu burnu. Kadını aradı, evli olduğunu söylemeye karar vermişti çünkü insan sevdiğini üzmemeliydi, dürüst olmalıydı, her şeyi göze al- malıydı. Peki ya karısı? Her iki kadın için de en doğrusu gerçeği konuşmaktı. Bir buluşma ayarladı kadınla. Kadın, adamın tedirginliğini hissetti buluştuklarında. Sıradan selamlaşmalarla konuşma. Kadın, tam sokulacakken adama, adam bir…

Tuba Ezici’ nin kaleme aldığı Otuzundan Sonra tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!