Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Türkçenin Dünya Üzerinde Konuşulduğu Yerleri Dünya Haritası Üzerinde Gösteriniz Bu Dağılımın Sebepleri Neler Olabilir
Ödev Soruları

Türkçenin Dünya Üzerinde Konuşulduğu Yerleri Dünya Haritası Üzerinde Gösteriniz Bu Dağılımın Sebepleri Neler Olabilir

Sponsorlu Bağlantılar


Türkçe’nin Dünya Üzerinde Konuşulduğu Yerleri Dünya Haritası Üzerinde Gösteriniz Bu Dağılımın Sebepleri Neler Olabilir

Dünya haritasını açtığımızda Türkçe’nin pek çok yerde konuşulduğunu görüyoruz. Bunun sebeplerinden biri Türkçe’nin kolay öğrenilebilen dillerden biri olmasıdır. Türkler yerleşik yaşama geçmeden önce göçebe yaşam tarzını benimsemişlerdir. Göçebe yaşam tarzından dolayı Türk Dili’nin konuşulduğu yerler fazlalaşmıştır. Türk dili çok farklı coğrafyalara yayılmıştır. Türklerin bu göçebe hayatı sonucu Orta Asya’daki birçok yerde Türk Dili konuşulmaktadır. Tabiki günümüzde de Türkler dünyanın pek çok ülkesinde yaşamakta ve çalışmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Türkçe Dünyanın pek çok yerine yayılmış ve Türk dili pek çok ülkede konuşulmaktadır.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir