Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Türkiye Çin ve Amerika Ülkelerinin İnsanlarının Birbirine Hiç Benzemeyen özellikleri Var Mıdır
Ödev Soruları

Türkiye Çin ve Amerika Ülkelerinin İnsanlarının Birbirine Hiç Benzemeyen özellikleri Var Mıdır

Sponsorlu Bağlantılar


Türkiye Çin ve Amerika Ülkelerinin İnsanlarının Birbirine Hiç Benzemeyen özellikleri Var Mıdır

  • Bazı ülkelerin insanları birbirlerine hiç benzemezler. Mesela Türkiye Amerika ve Çin’de yaşayan insanları ele alalım. Bir kere öncelikle Dil bakımından farklıdırlar. Biri Türkçe biri Çince biri de İngilizce konuşmaktadır. Bunun dışında yeme içme kültürleri, giyim-kuşamları, inanç sistemleri, aile yapıları, eğitim hayaları, evlilik törenleri gibi bir çok açıdan da birbirlerine hiç benzemediklerini söyleyebiliriz.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. su ana kadar en iyi site tavsiye eederim

  2. ismini vermek istemeyen yaşlı

    bencede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir