Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Türklerin kullandığı savaş taktikleri
Ödev Soruları

Türklerin kullandığı savaş taktikleri

Sponsorlu Bağlantılar


Türklerin kullandığı savaş taktikleri

Türkler geçmişten günümüze savaşlardaki üstün kabiliyetleri ve de üstün başarıları bilinmektedir. Bu başarılar yüzlerce yıllık tecrübe ve akıl ürünü olan taktikleri sayesinde gelmiştir. Bu yazımızda bu taktiklerin bazılarını anlatacağız.

Kurt Kapanı ya da Turan Taktiği

Öncü birliğin yeniliyor gibi yapıp geri çekilmesi düşmanın onu takip etmesi ve nihayetinde düşmanın tuzağa çekilip etrafının sarılarak yok edilmesine dayanır.

Hatt-ı Müdafaa Yerine Sath-ı Müdafaa

Sakarya Muharebesinde kullanılmıştır. Atatürk birliklere yanındaki birlikler yenilse bile yerlerinden ayrılmadan kendi bulundukları bölgeyi savunma emri vermiştir. Taktik başarılı olmuştur.

Not: Ülkemizin son yıllarda geçirmiş olduğu zor günleri düşündüğümüzde her vatandaşın üstüne düşen vatanseverliği sonuna kadar göstermesi gerektiğini düşünmekteyiz. “15 Temmuz”da hain emelleri olan oluşumların örgütlerin kötü emellerine kahramanca karşı koyanlar hiçbir zaman unutulmayacaktır. “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” her zaman halkın kalbinde ve hatırasında yer alacaklardır. Mektup, şiir, deneme, tiyatro, hikâye gibi bir çok edebi türde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” ile ilgili ürünler ortaya koymaya çalışacağız. Bizler evvel cevap ailesi olarak kendimize bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Sizlerden gelecek “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” ile ilgili her türlü dokümanı yayınlayacağımızı bilmenizi isteriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir