Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Kendinizi Şairin Yerine Koyarak Denize Olan Özleminizi ve Ona Yeniden Kavuştuğunuzda Yapmak İstediklerinizi Anlatan Bir Şiir Yazınız

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Öğün Yayınları Sayfa 123 Soruları ve Cevapları

Ana Sayfa / Sorularınız / Türküler Dolusu Şiirinin Sizde Hangi Duyguları Uyandırdığını Yazınız
Ödev Soruları

Türküler Dolusu Şiirinin Sizde Hangi Duyguları Uyandırdığını Yazınız

Sponsorlu Bağlantılar


Türküler Dolusu Şiirinin Sizde Hangi Duyguları Uyandırdığını Yazınız

Ben bu şiirimi okuduğum zaman öncelikle ülkemizin kültürel anlamda ne kadar zengin olduğunu cennet gibi bir ülkede yaşadığımızı anlıyorum. Çünkü şiirde yer alan türkülerimiz atasözlerimiz deyimlerimiz kültürel anlamda her şeyini ortaya koyan büyüklerimizi saygıyla anıyorum. Bu şiirin ben de uyandırdığı duygular bunlardır.

Faydalı Bilgi: Kitap okuma bizlere birçok yarar sağlar. Hiç gitmediğimiz ülkeleri tanıtır, hiç bilmediğimiz hayal dünyalarına seyahat etmemizi kolaylaştırır. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kitap okuma herkesin hayatında yer alan bir etkinliktir. “Kitap okumanın faydaları”ndan biri de kişisel gelişime yaptığı katkıdır. İnsanlar kitaplar sayesinde hayallerine kavuşur, kitaplar sayesinde duygularının karşılığını bulurlar. Hatta hayat karşısındaki sorgulamalarını bile yine kitap sayesinde yaparlar. Bundan ötürü herkes kitap okuma sevdalısı olmalıdır. Kitap okumayan nesillerin yaşadığı bir ülkenin yıkılmaya ve geri kalmaya mahkûm olacağını hepimiz tarihteki örneklerinden dolayı bilmekteyiz. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” başlığı altında yer alan yazılarda da belirttiğimiz gibi herkesi bu alana yönlendirmeliyiz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir