Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Sorularınız

Üç Anadolu Efsanesinin Konusu ve Ana Fikri Nedir

Üç Anadolu Efsanesinin Konusu ve Ana fikri Nedir

Üç Anadolu Efsanesi’nin yazarı Yaşar Kemal’dir. Yaşar Kemal Üç Anadolu Efsanesini 1967’de yazmıştır. Kitabın tam ismi Üç Anadolu Efsanesi – Köroğlunun Meydana Çıkışı, Karacaoğlan, Alageyik’tir.

Üç Anadolu Efsanesinin Konusu

Halk söylencelerine, efsanelere duyduğu hayranlıkla Köroğlu, Karacaoğlan ve Alageyik efsanelerini kendine özgü üslubuyla anlatmıştır. Yaşar Kemal Anadolu’da gezdiği, gördüğü, dinlediği yerlerdeki destanları toplamış, harmanlamış ve bu kitabı ortaya çıkarmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi kitap bir efsaneler, destanlar kitabıdır. Önce Köroğlunun destanı anlatılır. Daha sonra Karacaoğlan destanı anlatılır. En sonunda ise Alageyik destanı anlatılır.

 Üç Anadolu Efsanesinin Ana Fikri

Destanların efsanelerin bizim için çok önemli olduğu, Anadolu’nun bu anlamda müthiş bir kaynak olduğudur.

NOT: Evvel Cevap sitesi olarak siz değerli öğrencilerimizin soruların en iyi şekilde cevaplamaya gayret ediyoruz. Sorular kategorisinde yorum bölümünden bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde sorularınız cevaplandırılacaktır. Sorular cevaplandırılırken cevapların olabildiği kadar net ve açık olmasına özen gösterilecektir. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya layık olmak adına sitemizdeki çalışmalara devam ediyoruz. Evvel Cevap kurulduğu ilk günden itibaren pek çok kategoride yayın hazırladı. Şu anki bulunduğunuz kategoride ise binlerce soru – cevap var. Bu kategorideki yayınlar kısaca sorucevap şeklinde hazırlandı. Soru ve cevaplarınız için aynı zamanda evvel cevap forum sitesini açtık. Evvel Cevap Forum ise sadece soru cevap şeklinde olacak basit fakat bir o kadar da faydalı bir site olacak.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

One Comment

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close