? Uğur Koşar Allah'a Koşun Kitap Özeti | Evvel Cevap
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Uğur Koşar Allah’a Koşun Kitap Özeti

Uğur Koşar Allah’a Koşun Kitap Özeti

Uğur Koşar Allah’a Koşun Kitap Özeti

Öyle bir dünyadayız ki, sanki etrafımızdaki kimse mutlu değilmiş gibi geliyor bize. Sebebi kimi için aşk, kimi için para, kimi için başka türlü sorunlar. Terk edilenler diyarında yaşıyor gibiyiz. Çünkü herkes bir şekilde geride bırakılmaktan şikayetçi. Oysa hayat karşısında bu kadar kötümser durmak sadece daha fazla üzer insanı. Boş verin giden gitsin kalan sağlara bakın siz. Çünkü kaybeden geride kalan değil gidendir her zaman.

Dikkatli okur, Uğur Uçar’ın Allah’a Koşun kitabını okuduğunda sanırım ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak. Çünkü bu kitap incitenlerin değil incinenlere hitap ediyor. Ve en kötü günlerinde insanların sığınacakları başka limanlarında var olduğunu gösteriyor. Kitapseverlerin beğenebileceği bir kitap olabilir. Özgünlüğü ve seslendiği kitlelerin beğenisi bu kitabı farklı kılıyor. İyi okumalar dileriz…

********************

Uğur Koşar Allah’a Koşun Kitabından Küçük Bir Bölüm

HUZURUN YOLU ALLAH’A SIĞINMAKTIR

Yüce Rabb’imiz, tek dostumuz, velimiz Allah buyuru­yor ki:

“Bir kulumun başına bela gelip de bana sığındığı za­man daha o benden istemeden ben ona istediğini veririm. Bana dua etmeden icabet ederim!

Fakat bir kul başına bela geldiğinde bana değil de ya­rattığım kullardan birine sığınırsa; ona karşı göklerin bü­tün kapılarını kapatırım!”

Bakar mısın Allah’ın kelamına?

“Kulum gelip de bana sığındığı zaman, daha o benden istemeden ben ona veririm…”

Tekrar tekrar okumanı istiyorum, kalbine yazmanı di­liyorum.

Az önce söz ettiğim gibi Allah’tan gelecek ikramlara açık olarak nefes aldığımız her an sığınma durumunda­yız. Sen istemeden Allah sana veriyor. Biz istediğimiz zaman vermiyorsa, demek ki istemeyi bilmiyoruz öyle değil mi?

Halbuki sığındığımızda istemeden de veriyor Rabb’imiz. Aklıma mahkeme olayım geldi. Ben, “Allah’ım bu mah­kemede hakkımı ortaya çıkart” diye dua etmemiştim.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir