Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Yılmaz Özdil Adam Kitap Özeti

Ahmet Batman Gökyüzüne Not Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Ümit Aktaş Mutluluk Kürleri Kitap Özeti
Ümit Aktaş Mutluluk Kürleri Özet

Ümit Aktaş Mutluluk Kürleri Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Ümit Aktaş Mutluluk Kürleri Kitap Özeti

“Mutluluk Kürleri” 2016 yılında Hayykitap yayınevinden çıkan 312 sayfalık bir kitap. “Mutluluk Kürleri” kitabının yazarı Dr. Ümit Aktaş. Dr. Ümit Aktaş “Mutluluk Kürleri” kitabında 21 günlük beslenme modelini anlatıyor. Bu 21 günlük beslenme modelini uyguladığımızda kendimizi hiç olmadığı kadar dinç hissedeceğiz, uykumuz düzene girecek, depresyondan kurtulup hayata pozitif bakacağız.

Ümit Aktaş’ın  “Mutluluk Kürleri” kitabından küçük bir bölüm

…Hibbeln in yayınlanan başka bir araştırmasında26 ilginç bir bul­gu daha var. Depresyon ve balık tüketimi ilişkisinin yeni doğum yapmış annelerde daha da güçlü olduğunu gözlemliyor. Aslında bu hiç şaşırtıcı değil. Bebeğin beyin ve sinir sisteminin gelişme­si için omega yağ asitlerine ihtiyacı vardır. Doğumdan önce ve doğum sonrası sütle birlikte anneden bebeğe yüksek miktarda omega-3 transferi oluyor. Eğer annenin diyeti yeterince omega-3 içermiyorsa, bebek mevcutta bulunan omega-3’ü de annenin sis­teminden alıyor ve bu da balık tüketmeyen annelerde doğum son­rası depresyonunun neden bu kadar fazla görüldüğünü açıklıyor.

Peki, omega-3 yağ asitleri almaya başladıktan ne kadar süre sonra depresyon belirtilerinde bir azalma görebilirsiniz? Depres­yondan Alzheimera kadar birçok hastalığın tedavisinde yüksek konsantrasyonlarda omega-3 takviyesi kullanan Sears, bu süre her hastada farklı olsa da, yaklaşık üç hafta sonra olumlu etkilerin gözlenmeye başladığını belirtiyor.

Önemli bir not: “Omega-3 için bir balık konservesi açar yerim,” diye düşünüyorsanız, maalesef konserve şeklinde ya da paketlerde satılan balıkların içinde bu değerli yağlardan eser miktarda bulu­nuyor! Yani tüm endüstriyel gıdalar gibi bunlar da size ihtiyacınız olan besinleri sağlamakta aciz kalıyor.

Acı şeker: Tatlı zehir

Eskiden şeker ancak zenginlerin sofralarında yer alırdı. Son 100 yıldır hayatımız şekerle doldu. Kendi çocukluğumu hatırlıyorum da, çok değil bundan 30-35 yıl önce bile bayramdan bayrama şeker yer, şe­ker yerine mevsiminde meyve tüketirdik, öyle annemin zoruyla falan 26 “Seafood consumption, the D HA composition ofmothers milk andprcvalenct ofpostpar- tum depression: a cross-national analysis” Hibbeln JR J. Afftct Disorden 2002; 69:15-29…

Ümit Aktaş’ın kaleme aldığı “Mutluluk Kürleri” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir