Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Üniversite Taban Puanları Düşer mi?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) bu sene diğer senelere göre daha zordu. Bu yüzden öğrenciler tarafından acaba üniversite puanları düşer mi diye sorulmaya başladı. Peki üniversitelerin taban puanları düşecek mi? Puanlarda çok fazla bir oynama olacak mı? İşte haberimizin detayları…

Üniversite Taban Puanları Düşer mi?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) 26 Haziran ve 27 Haziran’da 2 oturum olmak üzere Kovid-19 önlemleri kapsamında başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti. Daha sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçlarının 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacağını söylemişti.

Geçtiğimiz haftalarda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YKS tercihlerinin 5 Ağustos ile 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Öğrenciler sonuçları ve tercihleri beklerken sınav puanlarının nasıl olacağını ve üniversite puanlarının düşüp düşmeyeceğini merak etmeye başladı.

5 – 10 Gibi Puan Farkları Olabilir

2021 YKS, diğer YKS’lere göre biraz daha zor olduğunu kabul edersek, bu sene yapılmış olan netler düşecektir. Buda öğrencilerin daha az net yapmasına sebep olacaktır. Soru katsayılarındaki değişime göre de öğrencilerin puanı belirlenecektir. Bu durumumda üniversite taban puanlarında 5 ile 10 gibi bir düşüş olabilir.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!