Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
Eğitim

Üniversiteler Açılıyor mu?

Evvel YouTube

Milyonlarca üniversite öğrencisinin şuan merak ettiği konu bu. Üniversiteler açılacak mı, yüz yüze eğitim başlıyor mu ?

Üniversiteler Açılıyor mu?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda üniversitelerin açılmasını gerektiğini dile getirmişti. Bunun üzerine gözler Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ‘ e çevrildi. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç üniversitelerin açılıp açılmaması konusunun, üniversitelerin kendi vermeleri gereken bir karar olduğunu söylemişti ve isteyen üniversitenin açılacağını duyurmuştu.

Üniversiteler, kendi kurullarında yaptıkları toplantılarda istiyorlarsa yüz yüze eğitim başlatabilecek. Ama şimdilik böyle bir şey söz konusu değil. Etrafta dolaşan haberlere göre ise Kasım ayında üniversitelerin açılacağı yönde. Bize sorarsanız böyle bir şey olması zor. Çünkü vaka sayası hala yüksek ve üniversitelerin açılması demek artan vaka sayılarını tavan yaptırabilecek potansiyelde.

2. Dönem Yüz Yüze Eğitim Başlayabilir

Büyük ihtimalle ve daha önce yaptığımız haberlerde de dediğimiz gibi üniversiteler 2.dönem yüz yüze eğitime geçecek. Şuan bir çok okul teorik dersleri ilk döneme almış durum ve uygulamalı dersleri 2.döneme almış durumdalar. Gerekli önlemler alındıktan sonra üniversitelerin açılması olağan gözüküyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
2
1