Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Üniversiteler Ders Kaydına Ne Zaman Başlayacak ?

Üniversiteleri kazanan öğrenciler merakla ders kayıtlarının yapılacağı tarihi ve uzaktan derslerin ne zaman yapılacağını soruyor. Onların merakını giderelim.

Üniversiteler Ders Kaydına Ne Zaman Başlayacak ?

Öncelikle şunu söyleyelim, her okulun ders kayıt zamanı ve derslere başlama tarihi aynı olmaz. Her üniversite kendi akademik takvimine göre hareket eder bu yüzden farklı tarihlerde ders kayıt işlemleri ve ders başlama olur. Ama genelde bir çok üniversitenin ders kayıt tarihleri ve ders başlama zamanları birbirine yakındır.

Ders kaydınızın ne zaman öğreneceğinizi, kazandığınız üniversitenin sayfasından duyurulardan yada yeni akademik takvim siteye yüklenmişse oradan öğrenebilirsiniz. Sizde o akademik takvimde yazan tarihler arası ders kaydınızı yapıp daha sonra danışman onayı beklerseniz. Danışmanınız dersleri onayladığı zaman dönem kaydınız yapılmış olur.

Yüksek Bir İhtimal Ekimin  İkicini Haftası Üniversitelerde Dersler Başlar

Şuan, YKS ek tercihler ve DGS tercihleri beklenirken bu olaylar bu ayın sonuna kadar başlayıp son bulmasını bekliyoruz. Her şey kesinleştikten sonra yüksek bir ihtimal ekimin ilk haftası ders kayıtları yapılacaktır, 2. haftası yada 3. haftası dersler başlayacaktır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!