Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Üniversitelerde Final Sınavları Nasıl Olacak?

Üniversitelerde final haftası başladı başlayacak. Üniversiteler final tarihlerini açıklamışken, finallerin nasıl olacağı merakla bekleniyor. Sınavlar yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacak? Üniversitelerde final sınavları nasıl olacak işte haberimizin detayları.

Üniversitelerde Final Sınavları Nasıl Olacak?

Üniversite öğrencileri 2 ay önce ilk sınavlarına yani vizelere girdikleri zaman, sınavların hepsi online ortamda yapıldı. Bazı okullar mikrofon ve kamera mecburiyeti getirirken bazıları ise öğrenci çokluğundan dolayı normal online sınavlar yaptı. Bölümeler de çok fazla öğrenci olduğu için öğrenciler sınav esnasında kamera ve mikrofonu etkileştirdikleri zaman sistemde çökmeler geldi.

Bu yüzden genel olarak sınavlar kamerasız olarak yapıldı. Şimdi ise final haftalarına yaklaşmışken bazı üniversitelerden finallerle ilgili duyurular geldi. Bazı üniversiteler öğrencilerini okullarına çağırıp kovid-19 önemleriyle uygulamalı olarak sınav yapacaklarını duyurdu. Bazı üniversiteler ise kameralı veya kamerasız olarak uzaktan sınav yapacaklarını duyurdu.

Uygulamalı Derslerin Sınavları Ödev İle Yapılıyor

Her ders uzaktan olarak yapılamayacağı için üniversiteler, uygulamalı olarak alınması gereken sınavları ödev sistemi ile pdf formatında sistemlere yüklemelerini istiyorlar ve bu şekilde uygulamalı dersin sınavın olunmuş oluyor.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
2
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!