Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Üretimin Arttırılması Ülke Ekonomisine Nasıl Bir Katkı Sağlar
Ödev Soruları

Üretimin Arttırılması Ülke Ekonomisine Nasıl Bir Katkı Sağlar

Sponsorlu Bağlantılar


Üretimin Arttırılması Ülke Ekonomisine Nasıl Bir Katkı Sağlar

Üretim demek bir ülkenin ekonomisi için olmazsa olmazlarındandır.Eğer bir ülke üretmiyorsa üretim de söz sahibi değilse diğer ülkelere bağımlı olmak zorundadır. Üretimde ne kadar söz sahibi olursa o kadar da dışa bağımlılığı azalır.

Üretimin arttırılması ülke ekonomisini olumlu bir yönde etkiler katkı sağlar. Örneğin bizim ülkemizdeki üretimi yapılan maddeler arttırılırsa hem ülkemizdeki insanlar sıkıntı yaşamazlar hem de bu üretim fazlası malları ihraç edip ekonomiye katkı saplanmış olur.

Üretimin arttırılması için ülke olarak çok ama çok çalışmalıyız. Eğer ekonomik anlamda ülke olarak rahat etmek istiyorsak dışa olabildiği kadar az bağımlı ve büyük bir ekonomiye sahip olmak istiyorsak çok emek vermeliyiz.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir