Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş Kitap Özeti Buket Uzuner

Edebiyat severler Buket Uzuner tarafından yazılan Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Buket Uzuner Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş Kitap Özeti

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş” 2023 yılında Kapı Yayınlarından çıkan 256 sayfalık bir kitap. “Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Buket Uzuner tarafından kaleme alınmış. “Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş Özeti”ne birlikte bakalım.

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş Arka Kapak Yazısı

Mardin’de, nedeni bilinmeyen bir yangında Gazeteci Defne Kaman, yanında bir çocukla kaybolur.

Onu aramak için Mardin’e gelen Umay Ninesi ve dostları, Defne Kaman’ın öksüz sığınmacı çocuklara öğretmenlik yaptığı için bir süredir tehdit edildiğini öğrenirler.

Sınır Tanımayan Doktorlar, Sınır Tanımayan Gazeteciler ve Mardinlilerin katıldığı zorlu arama macerası, bu eşsiz şehirde her adımda karşılarına çıkan Mezopotamya (Mitleri) Efsaneleri eşliğinde, Türkiye’de binlerce yıldır yaşamış insanları birbirine bağlayan hikâyeleri hatırlamalarına yol açacaktır.

Buket Uzuner, 21. yüzyılın önemli sorunu iklim değişikliğini merkeze aldığı “Tabiat Dörtlemesi”nin ATEŞ romanında, kadim geleneklerimizde şimdi unutulmuş ‘tabiata saygılı insan’ modelini günümüze taşıyarak modern bir Türkiye Mitolojisi kuruyor.

Buket Uzuner tarafından kaleme alınan Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları – Ateş tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!