Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Uyuşturucunun olumsuz etkileri sizce nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar


Uyuşturucunun olumsuz etkileri sizce nelerdir? Sınıf arkadaşlarınızla tartışınız.

Doğru cevap:

Uyuşturucu öyle bir bataktır ki insanı bir kere esir aldı mı bir daha ondan kurtulması çok zordur. Birincisi pahalı bir şeydir ve bir süre sonra insan onu elde etmek için hırsızlık gasp gibi yollara düşebilir. Uyuşturucu kullandıktan sonra bilinci yok olacağından çevresine fiziksel ve manevi her türlü zararı verebilecek duruma gelir. Bu yüzden uyuşturucuya hayır demeliyiz.

Ekstra bilgi:

Uyuşturucu maddeler, türlerine göre insana çeşitli zararlar verir. Uyuşturucu, kişinin beden ve ruh sağ­lığını olumsuz etkiler. İnsanın yaşamını yitirmesine neden olabilir.

Uyuşturucu kullanımı bireyde fiziksel ve ruhsal sorunlara yol açar. Uyuşturucu, trafik kazalarına da neden olur. Bu tür haberlere basın ve yayın organlarında zaman zaman tanık oluruz. Uyuşturucu yüzünden ailelerin parçalandığını, cinayetlerin işlendiğini duyarız ve okuruz. Uyuşturucu bağımlıları, para bulmak için başta hırsızlık olmak üzere her türlü kötülüğü yapabilirler. İslam dini, uyuşturucu kullanmayı yasaklamıştır. Uyuşturucu ve alkol aldıktan sonra araç kullanmak kazalara yol açabilir.

 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir