Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm Kitap Özeti Murat Tavlı

Edebiyat severler Murat Tavlı‘nın yazmış olduğu Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Murat Tavlı Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm Kitap Özeti

Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm” 2019 yılında Nemesis Kitaptan çıkan 264 sayfalık bir kitap. “Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Murat Tavlı tarafından kaleme alınmış. “Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm Özeti”ne baktığımızda ise ihanetin yakıcı ateşiyle çok küçük yaşlarda tanışıp, yaşadığı acılarla güçlü bir kadına dönüşen Aslı’nın sarsıcı hikâyesinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Hayır öğretmenim, ben kurdele istemiyorum sizden.” “Ne istiyorsun peki?”

Bana bir beyaz kâğıt, bir zarf ve kalem verirseniz eğer ben mektuba başlamak istiyorum.”

Ahh benim kuzum,” diyerek eğildi ve boynuma sarıldı.

“Demek kurdele istemiyorsun, tamam, ama kuralları biliyorsun. Önce sınıfta kurdele törenimizi gerçekleştire­ceğiz, dersler bittiğinde de ben sana istediklerini verece­ğim anlaştık mı?”

“Anlaştık öğretmenim…”

O gün ilk ders saatinde anlaşmamız gereği, kurdele takma törenini sınıftaki yirmi dokuz kurdele sahibinin şahitliğinde gerçekleştirdik, assolist en son çıkarmış de­dikleri bu olsa gerekti… Ders zili çalıp eve dağılma vakti geldiğinde Sabiha öğretmenim anlaşma metnimizin di­ğer koşulunu yerine getirdi ve babama mektup yazmam için gerekli olan malzemeleri eksiksiz temin etti. Sabiha öğretmenimden emanetleri alıp kitabımın arasına kırış­mamalarını göz önünde bulundurarak iliştirdim. Artık tek yapmam gereken sahibine teslim edemediğim cüm­leleri ve yarım kalan dünlerimi sayfalara dökmekti. Oku­lun basamaklarından birer ikişer salındım ve büyük de­mir parmaklı çıkış kapısına doğru yürüdüm. Annem her zamanki gibi öğle yemeği arasında beni okuldan almak için işten çıkmış, kaldırımın karşısındaki otobüs durağına yaslanmış halde beni bekliyordu. Her gün okuldan çıktık­tan sonra iş yerine gidiyor, o işlerine devam ederken ben fabrikanın kreşinde annemin mesaisinin bitmesini bekli­yordum. Şehrin tüm yükünü sırtlamış gibi yorgundu, bir omuz atmasını umarcasına otobüs durağına yaslamıştı yılgınlığını. Sırtını yaslayacağı o adam onu elsiz yurtsuz

Murat Tavlı’ nın kaleme aldığı Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close