Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Yaban Kazı Kitap Özeti Ogai Mori

Edebiyat severler Ogai Mori tarafından yazılan Yaban Kazı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Ogai Mori Yaban Kazı Kitap Özeti

Yaban Kazı” 2021 yılında İthaki Yayınlarından çıkan 144 sayfalık bir kitap. “Yaban Kazı” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Ogai Mori tarafından kaleme alınmış. “Yaban Kazı Özeti”ne birlikte bakalım.

Yaban Kazı Arka Kapak Yazısı

“Bir süre sonra o arka sokakta devrim niteliğinde değişimler yaşandı. Bir gece Suezo oradan geçerken işporta tezgâhını duvarın dibindeki yerinde görmedi. Daima sessiz olan evin civarı da o zaman revaçta olan deyimle söylersek, medeniyet gelmişçesine değişmişti.”

Modern Japon edebiyatının temellerini atan yazarlardan biri olan ve başta Yukio Mişima olmak üzere 20. yüzyıl Japon edebiyatçılarını derinden etkileyen Ogai Mori, en ünlü eseri Yaban Kazı’nda Meici Dönemi’nin yaklaşan sonunun getirdiği sosyal değişimlerin gölgesindeki Tokyo’da dokunaklı bir yaşamöyküsünü anlatıyor.

Genç yaştaki O-Tama, yoksul ve ihtiyar babasını mutlu etmek için mutsuz bir evliliği olan zengin bir tüccarla metres hayatı yaşamayı kabul eder. Japonya’nın en prestijli üniversitelerinden birinde okuyan Okada bu genç ve güzel metresle tanışıp ona âşık olunca her ikisinin de kaderi, tıpkı ülkelerinin yaşadığı gibi, hızlı, tatlı sert ve şaşırtıcı bir değişime uğrayacaktır.

Ogai Mori tarafından kaleme alınan Yaban Kazı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!