Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Yaşadığı çevreyi temiz tutmak” vatanını seven kişilerin uyması gereken bir kural mıdır? Niçin? Açıklayınız.

Yaşadığı çevreyi temiz tutmak” vatanını seven kişilerin uyması gereken bir kural mıdır? Niçin? Açıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Yaşadığı çevreyi temiz tutmak” vatanını seven kişilerin uyması gereken bir kural mıdır? Niçin? Açıklayınız.

3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

3. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimiz için en önemli derslerden biri olan Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabının Cevaplarını sizler için hazırladık. Bazen öğrencilerimiz ve velilerimiz Türkçe Ders Kitabının içindeki soruları ayrı ayrı araştırabiliyor. Biz de bu sebepten dolayı soruları sizler için ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

Bu yayınımızda ise ele alacağımız dersin kategorisi:  “3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen suali yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Bakalım bu sayfamızdaki sorunun cevabı nedir, birlikte inceleyelim.

Soru: Yaşadığı çevreyi temiz tutmak” vatanını seven kişilerin uyması gereken bir kural mıdır? Niçin? Açıklayınız.

  • Cevap: Eğer vatanımızı seviyorsak, geleceğimiz için denizinin, toprağının, havasının, suyunun temiz kalmasına özen göstermeliyiz. Bizden sonraki kuşakların bu topraklarda yaşayabilmeleri için temiz suya, ormanlara, tarım alanlarına ve temiz havaya ihtiyaçları olacak. Bizler öncelikle kendi evimiz ve sınıfımızdan temizliğe başlayarak buna katkıda bulunabiliriz. Elimizdeki çöpü, pet şişesini en yakındaki çöp kutusuna atmalıyız. Doğada yok olması milyonlarca yıl alan plastikleri çevreye ve denize atmamalıyız. Havanın ve çevrenin temiz kalması için fidanlar ekmeli, çevremizdeki ağaç ve bitkileri korumalıyız. 
1
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir