Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Bölgenizde tarımsal üretimde faaliyet gösteren diğer meslekler hangileridir

Yaşadığınız bölgede üretilen ürünlerden hangileri diğer bölgelerin de ihtiyacını karşılıyor

Ana Sayfa / Sorularınız / Yaşadığınız bölgede yoğun olarak yapılan ekonomik faaliyetlerle meslekler arasında nasıl bir ilişki vardır
Ödev Soruları

Yaşadığınız bölgede yoğun olarak yapılan ekonomik faaliyetlerle meslekler arasında nasıl bir ilişki vardır

Sponsorlu Bağlantılar


Yaşadığınız bölgede yoğun olarak yapılan ekonomik faaliyetlerle meslekler arasında nasıl bir ilişki vardır

  • Hangi ekonomik faaliyetler yapılıyorsa o iş kolundaki mesleklerde artış vardır. Mesela bizim yaşadığımız bölge deniz kenarında olduğu için hem turizm iş kolu hem de balıkçılık sektörü restaurant sektörü bir hayli gelişmiştir diyebiliriz.

Faydalı Bilgi: “Dil ve anlatım” bir insanın kendisini ifade etmesi ve kullanmış olduğu dili, edebiyatını bilmesi bakımından hayati önem taşımaktadır. “Dil ve anlatım” bize insanlarla olan konuşmalarımızda önemli avantajlar sunar. “Dil ve anlatım”ı iyi olan insan çok iyi bir şekilde dile hâkim olur. Dile hâkim olan insan çok daha iyi bir şekilde iletişim kurma şansına sahip olur. Bu insanlar gerek iş dünyasında gerekse de günlük yaşamlarında başarıyı yakalarlar. Bundan dolayı her vatandaşın ya da kişisel gelişime önem veren herkesin “dil ve anlatım” konusunda kendisini geliştirmesi gerekir. Bu sitede “dil ve anlatım” ile ilgili her türlü materyale ulaşma şansına sahip olacaksınız. Umarım ilginizi çeker.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir