Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşınızın ders çalışmak için size geleceğini düşününüz Okulunuzun bulunduğu yerden evinize nasıl geleceğini arkadaşınıza bir çizimle tarif ediniz

Hava durumuyla ilgili bilgi sahibi olmak insanlara ne gibi yararlar sağlar

Ana Sayfa / Sorularınız / Yaşadığınız yerde kış aylarında hava nasıl olur açıklayınız
Ödev Soruları

Yaşadığınız yerde kış aylarında hava nasıl olur açıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar


Yaşadığınız yerde kış aylarında hava nasıl olur açıklayınız

  • Çok nadir de olsa kar yağışı olur. Bunun yanında bazen dolu yağar. Ama genelde soğuk ve yağmur yağışlıdır. Güneş pek çıkmaz. İnsanlar sıkı sıkıya giyinirler.

Faydalı Bilgi: Deyimler insana kullandığı dili en kıvrak şekilde kullanma imkânı sunar. Deyimler sayesinde bizler geçmiş zamanda toplumun yaşadıkları tecrübeleri bilme şansı buluruz. Bu deyimlerin nasıl ortaya çıktığı kimler tarafından oluşturulduğu kısaca “deyimlerin hikâyeleri” bizler için hala tam bilinen bir şey değil. Eldeki kaynaklar ölçüsünde “deyimlerin hikâyeleri” için söylenen ve geçmişte kaleme alınan kaynaklardan faydalanarak bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada “deyimlerin hikâyeleri”, o deyimin kullanım alanı, insanların o deyime yükledikleri anlam yer alacaktır. Yüzlerce deyim arasında sizler derleyeceğimiz bu hikâyeler umarım sizlere hem günlük hayatta hem de diğer alanlarda yardımcı olacaktır. Sizler de bildiğiniz, derlediğiniz “deyimlerin hikâyeleri”ni bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir