Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Yaşlı İnsanların Tecrübesiyle İlgili Bir Deneme
Ödev Soruları

Yaşlı İnsanların Tecrübesiyle İlgili Bir Deneme

Sponsorlu Bağlantılar


Yaşlı İnsanların Tecrübesiyle İlgili Bir Deneme

İnsanlar gençken hiç yaşlanmayacaklarını hiç ölmeyeceklerini düşünürler. Peki gerçek bu mudur? İnsanlar doğar, büyür, gelişir, yaşlanır ve ölür.

Biz gençler bazen pek çok hata yapabiliyoruz. Bu hatalarımız tecrübesizliğimizden kaynaklanıyor. Peki tecrübelerinden yararlanabileceğimiz birileri yok mu etrafımızda? Eğer görmek istersek elbetteki var. Bunların en başında ailemizin büyükleri hatta en büyükleri gelir. Büyükbabamız, anneannemiz, babaannemizin tecrübelerinden yararlanabiliriz.

Yaşlı insanların tecrübesi çok ama çok fazladır. Çünkü onlar birçok şeyi yaşayarak deneyimlemiştir. Birçok hata yapmış ve bu hatalarından dersler çıkarmışlardır. Elbette biz de bu hataları yapabiliriz. Hatta hatalarımızdan sonra doğrularımız bulabiliriz. Ama neden yaşlı insanların tecrübelerinden yararlanmayalım.

Yaşlı insanlarla yaşlı sevdiklerimizle eğer çokça vakit geçirir onların tecrübelerinde yararlanırsak bu hayattaki doğruları daha kısa bir sürede ve zamanda bulabiliriz.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir