Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Yatmadan Önce Yapılması Gereken 5 Şey

“Yatmadan Önce Yapılması Gereken 5 Şey” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Yatmadan Önce Yapılması Gereken 5 Şey

Tamamen bir rutine sahip olmak insanlara çoğu zaman korkunç gelse de belli durumlar için rutinlere sahip olmak hayatımızı oldukça düzene sokan bir durumdur. Sabahları uyandığımızda, çalışma zamanlarımızda, sporda ve yatmadan önce gibi belli başlı durumlar için çeşitli rutinlere sahip olmak oldukça sağlıklıdır.

Eğer uyku problemleri çekiyorsanız veya bir türlü rahat yatamıyorsanız, yatmadan önce yapacağınız birkaç ufak şey, daha rahat uyumanıza ve kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Bu basit ama etkili rutinler, vücudunuzu rahatlatarak, sağlıklı uyku çekmenize yardımcı olur. Gelin yatmadan önce yapılması gereken 5 rutine hep birlikte bakalım!

Dişleri Fırçalamak

Ne kadar klasik bir madde, değil mi? Fakat düşünülenin aksine uyumadan önce dişlerinizi fırçalamak hem hijyen hem de ağız sağlığınız için çok önemlidir. Tüm gün yediğiniz yiyecekler ve içecekler dişlerinizin arasında, diş etlerinizde ve dilinizin üzerinde kalır. Ağzınız bu kadar pisken yatağa girmek ve uyku sırasında saatlerce ağzınızı kapalı tutmak bakterilerin üremesi için uygun ortamı hazırlıyor ve dişleriniz çürümeye başlıyor.

Ayakları Yıkamak

Uyumadan önce ayaklarınızı ılık su ile yıkamak günün yorgunluğu alarak, ayaklarınızdaki damarların genişlemesine kan akışının hızlanmasına yardımcı olur. Çok daha rahat bir şekilde uyumanız için en iyi ortamı oluşturan ayaklarınız tüm gün üzerlerinde durduğunuz için biraz ilgiyi hak ediyor.

Yüzü Yıkamak

Tüm gün güneş, rüzgar ve toza maruz kalan yüzünüzü tertemiz çarşaflara sürtmek aklınızın ucundan bile geçmiyor, değil mi?

Telefondan Uzaklaşmak

Uykunuzun kalitesi için uyumadan en az 1 saat kadar önce telefon ve bilgisayardan uzaklaşmanızı öneriyoruz. Son dakika haberleri veya bir tür bağımlılığa neden olan sosyal mecralar uykunuzu dağıtmak için birebirdir.

Kitap Okumak

Uyumadan önce kitap okumak, uyurken bile beyninizin çalışır halde kalmasına yardımcı olur. Aynı şekilde telefondan çok daha hızlı bir uyku getirme aracıdır. Kitap okumak vücudunuzu rahatlatır ve daha sakin bir ruh haline bürünmenize neden olur. Daha iyi bir ruh hali ise uyku kalitenizi arttırmak için en önemli unsurdur.

Yatmadan Önce Yapılması Gereken 5 Şey ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!