Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Yaz Mevsiminde Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar

“Yaz Mevsiminde Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Yaz Mevsiminde Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar

Yaz ve kış mevsimi, son ve ilk bahara göre daha sert bir değişikliğe sahiptir. İkisinin her açıdan birbirinden zıt olması ise, onları Tom ve Jerry gibi iki huysuz arkadaşa çeviriyor. Kış mevsimi soğuğu ile titretirken, yaz mevsimi oldukça bunaltıcı bir havaya sahiptir.

Yaz mevsimi ve kış mevsimi özellikle dikkat etmemiz gereken noktalar taşır. Kışın soğuktan ve yazın da sıcaktan korunmalı ve sağlıklı kalmalıyız. Bu yazımızda içinde bulunduğumuz mevsim olan yazda nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında konuşacağız.

Güneş Kremi Sürmek

Sadece yazın değil tüm mevsimlerde düzenli olarak güneş kremi sürmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Güneşten yayılan UV ışınları cilt katmanlarımıza ciddi anlamda zarar vermekte geride hasar bırakmaktadır. Düzenli güneş kremi sürmek cildimizin büyük oranda korunmasını sağlar. Onun kırışmasını ve cilt yaşımızın artmasını engeller. Cildimizdeki güneş yanıklarını azaltarak renk tonlamasının birbirine yakın olmasını sağlar.

Düzenli ve Yeteri Kadar Su Tüketmek

Yaz mevsiminde diğer mevsimlere göre daha fazla terlediğimiz için vücudumuzdan su atılımı da buna eşdeğer ilerler. Yaz mevsiminde yılın geri kalanından daha fazla suya ihtiyaç duyarız. Bu yüzden kilomuza göre günlük su ihtiyacımı öğrenmeli ve elimizden geldiği kadar çok su içmeliyiz.

Polenler

Yaz ve ilkbahar mevsimlerinde normaldekinden çok daha fazla polenle karşılaşabiliriz. Polene karşı hassasiyetimiz varsa dışarı çıkarken maske takabilir veya fazla bitkili alanlarda bulunmayabiliriz. Polenlere karşı herhangi bir hassasiyetinizin olmadığını düşünüyorsanız bile bu konuda oldukça dikkatli olmalı ve herhangi bir alerjik reaksiyona karşı hazırlıklı olmalısınız.

Mevsim Yiyecekleri

Yaz mevsimi oldukça bereketli bir mevsimdir. Birçok farklı türde meyve ve sebzenin oluştuğu ve satışa çıktığı bu mevsimde, gerçekten mevsimi olan meyve sebzeleri yediğimizden emin olmamız gerekmektedir. Her şeyin mevsiminde daha güzel olduğunu unutmamalıyız.

Yaz Mevsiminde Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!