Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Kitap Özetleri

Yetişkinlerin Yalan Hayatı Kitap Özeti Elena Ferrante

Edebiyat severler Elena Ferrante tarafından yazılan Yetişkinlerin Yalan Hayatı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Elena Ferrante Yetişkinlerin Yalan Hayatı Kitap Özeti

Yetişkinlerin Yalan Hayatı” 2020 yılında Everest Yayınlarından çıkan 344 sayfalık bir kitap. “Yetişkinlerin Yalan Hayatı” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Elena Ferrante tarafından kaleme alınmış. “Yetişkinlerin Yalan Hayatı Özeti”ne birlikte bakalım.

Yetişkinlerin Yalan Hayatı Arka Kapak Yazısı

Napoli Romanları ile tüm dünyada müthiş bir ilgi uyandıran Elena Ferrante, çok okunmasının ve sevilmesinin yanı sıra gerçek kimliğiyle de merak konusu olmayı sürdürüyor. Yapıtlarıyla 21. yüzyılın modern klasiklerini bir bir vitrine çıkaran Ferrante, Yetişkinlerin Yalan Hayatı’nda bizi insanın açmazını, aile bağlarının esnek dokularını keşfetmeye davet ediyor.

Napoli tepelerinde ayrıcalıklı bir çocukluk geçiren Giovanna, günün birinde babasının onu kötü şöhrete sahip, yıllardır görüşmediği kardeşine, Vittoria Hala’ya benzettiğini işitir. Bu beklenmedik bağlantıdan rahatsızlık hisseden genç kız, ailesinin geçmişini araştırmaya koyulur. Şehrin yoksul mahallelerinden birinde yaşayan halasını aramaya çıkar ve anne babasına duyduğu güven ve sevgi sarsılır. Giovanna şehrin birbirinden korkan ve tiksinen iki zıt bölgesinde avutulduğu görüntüyü değil, gerçeği aramaktadır: Biri nezaket maskesi takan yukarı Napoli, diğeri aşırılık ve bayağılığın mekânı aşağı Napoli. Bu ikisi arasında gidip gelirken, ikisinin de cevap veremediği veya kaçındığı gerçekle allak bullak olur.

Yetişkinlerin Yalan Hayatı, Ferrante tutkunlarının tadını iyi bildikleri yeni bir haz eşiği, yeni bir hikâye.

Elena Ferrante tarafından kaleme alınan Yetişkinlerin Yalan Hayatı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
1

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!