Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

YKS Tercihleri Nasıl Yapılır?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) 26 Haziran ve 27 Haziran günleri yapılmıştı. Sınavın yapılmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı güne döndü. Peki Yükseköğretim Kurumlar Sınavı tercihleri neye göre yapılmalı? İşte haberimizin detayları…

YKS Tercihleri Nasıl Yapılır?

26 Haziran – 27 Haziran olmak üzere Yükseköğretim Kurumlar Sınavı geçtiğimiz hafta gerçekleştirilmişti. 26 Haziran günü Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran günü ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) uygulanmıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) akademik takvimine göre 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı 9 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

5 Ağustos ile 13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan YKS tercihleri için adaylar tercihimi nasıl ve neye göre yapmalıyım soruları sormaya başladı. Öncelikle şunu söyleyelim ki, tercih yaparken puana göre değil, sıralamanıza göre tercih yapmalısınız. Soru katsayılarına ve sınavın zorluğuna göre puanlar değişebilir fakat sıralama belirleyici olandır.

Sıralamanızın 35 Bin Üstü ve Altı Şeklinde Tercih Yapmalısınız

ÖSYM bizlere 30 tercih hakkı sunuyor. Bunu en verimli şekilde kullanmak için, sıralamanızın 35 bin üstünden başlayıp en sonlara doğru 35 bin altlarda bitirmelisiniz. Yani 50 bin sıralamada olan bir öğrenci, 15 bin sıralama gereken bölümlerden başlayıp kapanışı 85 binlik bölümlerde bitirmesi gerekir. Böylelikle üniversite kazanma şansınızı oldukça fazla arttırmış olursunuz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!