Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Sınav

Yökdil Başvuruları Bugün Başladı!

Üniversitede yabancı dil bölümünü bitiren öğretmen adaylarını ilgilendiren YÖKDİL başvuruları başladı.

Yökdil Başvuruları Bugün Başladı!

Üniversitede yabancı dil bölümünde Fransızca, Almanca, İngilizce, Arapça bölümlerini bitiren öğretmen adaylarını ilgilendiren ve önemli bir sınav olan Yökdil başvuruları bugün itibariyle başladı. ÖSYM tarafından açıklanan ve tam olarak açılımı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olan başvuruları adayla AİS ortamında veya ÖSYM merkez bürolarında şahsen yapabilecekler. Bu sınava girmek isteyen adaylar ise ÖSYM’nin ilgili banka hesap numarasına 130 TL yatırmak zorundalar. Adaylar tarafından 130 TL sınav ücreti yatırıldıktan sonra kendilerine ilgili sistem açılacak ve sınav başvurusunu yapabilecekler.

Yökdil Sınavı Ne Zaman

Adayların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi ise YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağı. Sınav bundan yaklaşık 2 ay sonra yani 01/03/2019 tarihinde yapılacak. Sınavın süresi 180 dakika ve sınav 10:15’te başlayacak. Adayların bu süre zarfında soruları cevaplandırmaları gerekmektedir.

YÖKDİL sınav başvurusunu kaçıran adaylar ise üzülmesinler. 28 Ocak tarihinde tekrar başvuru yapabilirsiniz. Fakat bu sefer yatırmanız gereken ücret 135 TL değil 195 TL olacak. Yani 60 TL geç başvuru ücreti yatırmak zorunda kalacaksınız. Hayat şartlarının bu kadar zor olduğu bir dönemde siz geç başvuruya kalmayın ve zamanında sınav başvurunuzu yapın.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!