Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Yuvana Hoş Geldin Kitap Özeti Debbie Macomber

Edebiyat severler Debbie Macomber‘nın yazmış olduğu Yuvana Hoş Geldin kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Debbie Macomber Yuvana Hoş Geldin Kitap Özeti

Yuvana Hoş Geldin” 2019 yılında Epsilon Yayınlarından çıkan 304 sayfalık bir kitap. “Yuvana Hoş Geldin” kitabı Dünya Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Debbie Macomber tarafından kaleme alınmış. “Yuvana Hoş Geldin Özeti”ne baktığımızda ise üç kız kardeş Cassie, Karen ve Nichole’nın arasındaki ilişklerin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Lily çatal bıçak çekmecesine yaklaştı. “Neden şimdi yapmam gerekiyor? Ödevimi yapmak için neden yemekten sonraya kadar bekleyemiyorum ? ”

“Çünkü benim bu gece Okul Aile Birliği toplantım var ve yardıma ihtiyacın olursa evde olmayacağım.”

“Babam yardım edebilir,” diye karşı koydu Lily.

“Şimdi bitirmeni tercih ederim.” Garth çocuklarına karşı çok gevşekti. Karen başından beri disiplinli olmak zorunda kalmıştı. Kocası bir mühendislik firmasında danışman olarak çalışıyordu ve işgünü sonunda hem duygusal hem de zihinsel olarak bitkin oluyordu. Ondan televizyon kanallarını değiştirmekten başka bir şey yapmasını istemek zihinsel kapasitesi üzerinde bir yüktü.

Lily itaatkâr şekilde çatal bıçaklarıîmasaya yerleştirdi. Karen kızının her birini doğru yere koyup koymadığını kontrol etti. Bunun gibi ufak şeyler onun için önemliydi. Pek çok ailede gör­gü ve terbiye kuralları bir kenara bırakılırdı. Ama onun evinde değil. Karen çocuklarının yemek masasında dik oturmalarına, ağızlarında yemek varken asla konuşmamalarına dikkat ederdi. Hiç ama hiçbir şey onu terbiye noksanlığından fazla sinirlen­dirmezdi.

Lily istemeye istemeye ödeviyle mutfak tezgâhına oturdu. Karen, Garth’ın en sevdiği yemeklerden biri olan et soteye ekşi kremayı eklemeyi bitirdi. Lily’ye göz attığında kızının haftalık heceleme kelimelerini yazdığını gördü. Lily’nin cep telefonu ya­nında duruyordu ve her kelime için Karen’ın yüklemiş olduğu sözlük uygulamasına bakıyordu. Karen diğer anne babaların bunu akıl edip etmediğini düşündü. Bu kesinlikle Lily’nin öde­vini kolaylaştırıyordu. Lily’nin son karnesi ona cep telefonu ka­zandırmıştı. Buddy henüz cep telefonu için yeterince sorumluluk sahibi değildi; eşyalarını genellikle yanlış yerlere koyuyordu.

Garaj kapısı açıldı ve Garth içeri girdi. Her gece yaptığı gibi hemen mutfak kapısının yanındaki kancaya anahtarlarını taktı, oturma odasına giderken Kareah yanağından öptü ve hemen uzaktan kumandayı alarak akşam haberlerini açtı.

“Buddy nerede?” diye sordu Karen ocaktan başını kaldırarak.

Debbie Macomber’ ın kaleme aldığı Yuvana Hoş Geldin tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close