Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Yüze Yüze Eğitime Gitmek Zorunlu mu?

2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılının 2.dönemi 15 Şubat’ta başlıyor. 15 Şubat’ta köy okulları ve anasınıfları yüz yüze eğitime başlıyor. Peki okullar açıldıktan sonra okula gitmek zorunlu mu, istemeyen öğrenci okula gitmeyebilir mi ? İşte haberimizin detayları..

Yüze Yüze Eğitime Gitmek Zorunlun mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 15 Şubat günü köy okullarının ve anaokullarının yüz yüze eğitime başlayacağını duyurmuştu. Velilerin kafasında şöyle bir soru oluştu. Çocuğumu okula göndermek zorunda mıyım ya da çocuğum okula gitmese bir şey olur mu gibi. Öncelikle şunu söyleyelim böyle bir zorunluluk yok.

Bildiğimiz üzere kovid-19′ un hayatımızdaki etkisi büyük ve hala devam ediyor. Bu yüzden vaka sayısı oldukça fazla. Okullar kademeli olarak açılıyor ve haftada 2 gün şeklinde ayarlanıyor. Okullarda Kovid-19 önlemleri alınmış fakat buna rağmen çocuğunu okula göndermek istemeyebiliyor. Bu yüzden çocukların okula gitme gibi bir mecburiyeti bulunmuyor.

1 Mart’a 8. Sınıflar ve 12. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Başlıyor

1 Mart günü 8.sınıf ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başlayacak. Okula gitmeme zorunluğu 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri içinde geçerli. İsteyen öğrencilere okula gitmeyebilecek.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
3
0
0
1
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!