Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Zafer Algöz Haşırt Dı Bilekbord Kitap Özeti

Zafer Algöz Haşırt Dı Bilekbord Kitap Özeti


Zafer Algöz Haşırt Dı Bilekbord Kitap Özeti

Haşırt Dı Bilekbord” 2017 yılında İnkılap Kitabevi’nden çıkan 224 sayfalık bir kitap. “Haşırt Dı Bilekbord” kitabının yazarı ise ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Zafer Algöz. Zafer Algöz Haşırt Dı Bilekbord kitabında  Kemal Sunal’dan Sadri Alışık’a, Öztürk Serengil’den Fatma Girik’e, Erkan Can’dan Cem Yılmaz’a pek çok sanatçıyla yaşadıklarını, hatıralarını anlatıyor. Zafer Algöz bu anıları kendine özgü esprili ve mükemmel bir üslupla kaleme almış.

Haşırt Dı Bilekbord kitabından küçük bir bölüm

Sadece Orhan Dede kıl kapıyor. O kendine özgü çatallı sesiyle, “Hassiktirin oradan, yok daha neler…” diyerek mu­halefet şerhi koyuyor.

Bir gün işi iyice büyüttük. Yeni bir BMW alan arkada­şımı koltukları naylonlu bir halde arabasıyla sete getirdim. Tezgâhı kurduk. Kemal Abi çaktırmadan Zeki Ökten’in ku­lağına oyunu okudu. Tam kalabalık bir sahne çekilecek, Or­han Dede’nin duyacağı şekilde, “Hocam arabanız kapının önünde, bir bakmak ister misiniz?” dedim.

Zeki Ökten, “Arkadaşlar ara verelim, arabama bak­mam lazım,” dedi ve dışarıya doğru yol aldı. O gider de millet durur mu… Herkes dışarıya çıktı, arabanın etrafını çevirdik. Kırmızı, üstü açık, koltuklarında hâlâ naylonları olan BMW’nin direksiyonuna oturdu. Sağını solunu kurca­ladı. Ardından bana herkesin içinde bir fırça kaydı:

“Zafer evladım, ben sana ne dedim! Siyah ya da gri me­talik olacak demedim mi? Derhal alın götürün bunu gözüm görmesin… Ben kırmızı araba hiç sevmem!”

“Hocam, en az 6 ay ya da 1 yıl sıra beklersiniz. Al­manya’dan zor getirtiyoruz zaten,” dedim.

“Benim acelem yok, ben beklerim. Götürün bu arabayı, hadi biz de çekime devam edelim.”

Çaktırmadan Orhan Dede’ye bakıyoruz.

Zafer Algöz’ün kaleme aldığı “Haşırt Dı Bilekbord” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir