Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Zafer Sızlanarak Kazanılmaz Kitap Özeti Haluk Tatar

Edebiyat severler Haluk Tatar‘ın yazmış olduğu Zafer Sızlanarak Kazanılmaz kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Haluk Tatar Zafer Sızlanarak Kazanılmaz Kitap Özeti

Zafer Sızlanarak Kazanılmaz” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 480 sayfalık bir kitap. “Zafer Sızlanarak Kazanılmaz” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Haluk Tatar tarafından kaleme alınmış. “Zafer Sızlanarak Kazanılmaz Özeti”ne baktığımızda ise kişisel gelişimimizi nasıl en iyi şekilde tamamlayacağımızın anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Aslında hata yapmak değil de aynı hataları tekrar yapmak… Çünkü korktuğun şey hata yapmaktan daha ziyade, daha önce yapmış olduğun bir hatayı tekrarlamak. Peki, hata nedir? Daha önce yaptığın yanlış bir şeyin hata olduğunu kim söyledi sana? Peki, yanlış olduğunu kim söyledi sana?

Hatalarından ders çıkarman gerektiğine katılıyorum. Buna kimsenin itirazı yok. Ama hata yapmayacağım diye tedirgin olarak hiç hareket etmemen, hiç yeni bir şey denememen, geçmişte takılı kalman, asıl hatadır.

Hata yapmanın öncesi ve sonrası vardır. Bazı durumlar hatayı affeder. Çünkü öncesinde, hata yapar mıyım diye analiz için har­cayacağın zaman yerine deneyip yanılarak doğruyu bulman daha mantıklıdır. Hayatına kalıcı yön verecek, hayatını kalıcı olarak şekillendirecek konularda mutlaka doğru analiz yapman lazım. Çünkü bazı hataları sonradan düzeltmek daha fazla zaman alıyor. Zaten hatanın değeri/birimi zamandır. Yani düzeltmek yapmaktan daha çok zaman alıyorsa, biz buna hata diyoruz.

Sıfır hata, muhteşem bir hayal ama mümkün değil. Her insan gibi sen de hatalar yapacaksın. Yapmalısın da. Zaten en büyük so­run hiç hata yapmamak ya da yaptığını anlamamak. Belki de ger­çekten hata yapıyorsun ama farkına varmıyorsun.

Şöyle bir yanılgıya düşme lütfen. “Yaptığım hata başkasına za­rar vermiyorsa gönlümce hata yapabilirim, önemli değil” deme. Çünkü en değerli şey sensin ve senin zamanın.

Bir başka yanılgı ise, yirmi yaşında yaptığın bir hatanın bede­lini kendi içinde otuz, kırk, elli yaşında ödemeye devam etmen, belki insanlık için çok büyük değildir ama sen kendi içinde onu büyütürsün. Unutma sen büyüdükçe yaşam şartları değişecek,

Haluk Tatar’ ın kaleme aldığı Zafer Sızlanarak Kazanılmaz tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close