Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Zeka ve Mantık Oyunları

“Zeka ve Mantık Oyunları” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Zeka ve Mantık Oyunları

Kim eğlenirken öğrenmek istenmez ki? Günümüzde insanlar eskiye oranla çok daha uzun süreler meşgul ve çok daha fazla çalışıyorlar. Öğrenmek için eğlenmeyi unutuyorlar veya eğlenmek uğruna öğrenmeyi ikinci plana atıyorlar. İkisini de aynı anda yapabileceklerinden habersiz bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar.

Hem eğleneceğiniz, hem de gelişebileceğiniz birçok oyundan sadece birkaç tanesini sizler için seçtik. Arkadaşlar arasında, tek başınıza veya çeşitli yarışmalarda oynayabileceğiniz oyunlara gelin hep birlikte bakalım!

Satranç

Satranç oldukça klasik ama asla eskimeyen bir oyundur. Plan ve gözlem yapma becerilerinizi geliştirir, sonraki hamleleri tahmin etmeye çalışırken girdiğiniz çaba beyin fonksiyonlarınızı çalıştırır. Satranç, hem oldukça hırslı, hem de oldukça sevecen bir oyundur. Yenildikçe kendinize olan güveninizi tazeler ve çok daha ısrarcı olmanıza neden olur.

Sudoku

Sudoku sayısal zekanızı geliştiren en bilindik oyunlardan birisidir. Karelerin arasındaki sayıların yerlerini önceden tahmin etmek ve düzenli bir sıraya oturtmak oldukça büyük bir dikkat gerektirir. Sudoku, arkadaşlar arasında hoş bir yarışma haline getirilebilirken, tek başına oynarken de oldukça zevklidir.

Tangram

Plastik, tahta veya metalden yapılan çeşitli geometrik şekillerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan yaratıcı bir zeka oyunudur. Tangram’daki renkler ve şekilleri kullanarak birçok farklı desen oluşturabilir, kimsenin aklına gelmeyen birleşimler yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı en üst seviyeye getiren bu oyun özellikle 1-3 yaş arasındaki çocukların beyin gelişimleri için de sık sık kullanılır.

Puzzle

Puzzle oldukça basit görünen ama içerisine girildiğinde beyninizi buharlaştırarak kaybedebileceğiniz tarzda bir oyundur. Birbirine uyumlu parçaları bulmak ve doğru yerlerine yerleştirmek düşünülenden daha zordur ve büyük resme odaklanma gelişiminize katkı sağlar. Büyük resme bakarak detaylardan ilerlemek oldukça mekanik bir beyne sahip olmanızı sağlar.

Zeka ve Mantık Oyunları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!